FREEDY NIE ŻYJE: KONIEC KOSZMARU  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Freddy's Dead: The Final Nightmare

:: REŻYSERIA ::
Rachel Talalay

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1991

:: CZAS TRWANIA ::
85 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Robert Englund,
Lisa Zane,
Shon Greenblatt...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


::
FREEDY NIE ŻYJE: KONIEC KOSZMARU ::

 

Ostatnia odsłona kultowej serii. Doktor Maggie Burroughs pracuje w specjalnym ośrodku dla młodzieży po przejściach. Jednym z jej wychowanków jest John Doe, jedyny ocalały z rzezi, jaką urządził wśród nastolatków ze Springwood słynny "gośc ze snów" Freddy Krueger. Na skutek strasznych doświadczeń chłopak cierpi na amnezję. Maggie znajduje w jego kieszeni fragment gazety z artykułem dotyczącym Springwood. Razem postanawiają zbadać ten trop. Na miejscu okazuje się, że Freddy Krueger miał córkę, którą mu odebrano. Zszokowana doktor Maggie powoli uświadamia sobie, że to właśnie ona jest ową córką. W ostatecznej bitwie o uwolnienie świata od potwora ze spaloną twarzą będzie musiała zmierzyć się z własnym ojcem…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 przez co nie doświadczycie jakichkolwiek rozciągnięć postaci. Dodatkowym atutem wizji jest świetnie dobrana kolorystyka, która sprawia, że ani na chwilę na ekranie nie zobaczycie dziwnych rozmyć, czy też mgły. Kontrast również wywiązuje się ze swojej roli, dzięki niemu podczas projekcji będzie wszystko widoczne. Każde wydanie DVD posiada jakieś minusy, tutaj nim jest efekt ziarna. Nie musicie się przejmować mi, ponieważ nie przeszkadza on w ogóle w oglądaniu filmu.

Linia melodyczna to oczywiście Dolby Digital 5.1 w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Podczas projekcji filmu nie spotkacie się z taką sytuacją, w której chociażby na chwilę dźwięk zatrzymałby się, chyba, że to już z winy Waszych odtwarzaczy. Wszystkie elementy linii melodycznej są bardzo dobrze słyszalne, nawet te drugoplanowe, więc nie musicie się niczym przejmować, że czegoś niedosłyszycie.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało zrobione w bardzo ciekawy i klimatyczny sposób. Po pierwsze nie zabrakło theme "Koszmaru Z Ulicy Wiązów", który dołączony jest do głównej opcji. Pozostałe opcje posiadają inny podkład muzyczny, ale nie mówię, że jest gorszy. Występujące tutaj trzy opcje zrobione są w podobnej stylistyce graficznej, a mowa tutaj o tapecie oraz o animacji (płomieniach). Główna opcja posiada również mały ekranik, w którym możecie zobaczyć kilka scen z filmu. Menu jako całość wygląda imponująco, nic mu nie brakuje.

Dodatki są najsłabszym elementem tego wydania DVD. Na płycie znajduje się jedynie wybór scen, które może ułatwić nawigację po płycie filmie. Szkoda, że nie ma tutaj nic więcej, ale cieszmy się, że w końcu po tylu latach możemy mieć ten film w swojej kolekcji DVD.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::