NOWY KOSZMAR WESA CRAVENA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Wes Craven's New Nightmare

:: REŻYSERIA ::
Wes Craven

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1994

:: CZAS TRWANIA ::
110 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Robert Englund,
Heather Langenkamp,
Wes Craven...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


::
NOWY KOSZMAR WESA CRAVENA ::

 

Aktorka Heather Langenkamp przed laty wcieliła się w postac Nancy, dziewczyny nękanej przez słynnego psychopatę z koszmarów sennych, Freddy'ego Kruegera. Teraz jest szczęśliwą żoną Chase'a i matką małego Dylana. Reżyser Wes Craven planuje nakręcić kolejną cześć filmu  demonie ze spaloną twarzą i proponuje Heather udział w nim. Aktorka ma wrażenie, że nie powinna przyjmować tej roli -  ostatnim czasie ma dziwne, nieprzyjemne sny, tajemnicze telefony, a na dodatek jej synek Dylan zaczyna zachowywać się w bardzo niepokojący sposób. Wkrótce okazuje się, że za tym wszystkim stoi Freddy Krueger, któremu nigdy nie dosyć świeżej krwi…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz standardowo jak przy całej serii zapisany jest w proporcjach 16:9, co umożliwia widzowi normalne oglądanie filmu za pomocą telewizora panoramicznego. Podczas oglądania natknąłem się na jeden mały minus, którym jest efekt ziarna. Reszta elementów składających się na obraz stoi na bardzo dobrym poziomie, mowa jest tutaj na przykład o kontraście, kolorystyce, płynności, spójności...

Linia melodyczna zapisana jest w Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej, jak również z lektorem. Podczas oglądania filmu nie natkniecie się na żadne minusy spowodowane winą wydawcy. Wszystkie elementy dźwiękowe współgrają z wizją, nie dochodzi do zatrzymań, któregoś z tych elementów, ponieważ film zapisany jest na płycie jednowarstwowej. Ogólnie rzecz biorąc, dźwięk to najlepsza składowa wydania.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało zrobione w bardzo ciekawy i klimatyczny sposób. Po pierwsze nie zabrakło theme "Koszmaru Z Ulicy Wiązów", który dołączony jest do głównej opcji. Pozostałe opcje posiadają inny podkład muzyczny, ale nie mówię, że jest gorszy. Występujące tutaj trzy opcje zrobione są w podobnej stylistyce graficznej, a mowa tutaj o tapecie oraz o animacji (płomieniach). Główna opcja posiada również mały ekranik, w którym możecie zobaczyć kilka scen z filmu. Menu jako całość wygląda imponująco, nic mu nie brakuje.

Dodatki są najsłabszym elementem tego wydania DVD. Na płycie znajduje się jedynie wybór scen, które może ułatwić nawigację po płycie filmie. Szkoda, że nie ma tutaj nic więcej, ale cieszmy się, że w końcu po tylu latach możemy mieć ten film w swojej kolekcji DVD.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::