KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW (REMAKE)  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Nightmare on Elm Street

:: REŻYSERIA ::
Samuel Bayer

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2010

:: CZAS TRWANIA ::
92 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Jackie Earle Haley,
Kyle Gallner,
Rooney Mara
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [2.40:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW (REMAKE) ::

 

Piątce przyjaciół mieszkających na jednej ulicy śni się ten sam, złowieszczy mężczyzna z oszpeconą twarzą, przerażającym głosem i ogrodowymi rękawicami z nożami zamiast palców. Każdego z nich terroryzuje w snach - tam, gdzie tylko on wyznacza zasady - a jedynym sposobem ucieczki, jest wyrwanie się z objęć snu. Kiedy jeden z nastolatków umiera, pozostali przekonują się, że to, co dzieje się w ich snach, dzieje się naprawdę, a jedynym sposobem na przeżycie jest nigdy nie zasypiać. Oto nadszedł czas zapłaty za dług pogrzebany w przeszłości. Aby ocalić życie będą musieli zanurzyć się w umyśle najbardziej przerażającego koszmaru ze wszystkich: Freddy'ego Kruegera. W tej współczesnej wersji klasycznego horroru w rolę legendarnego, szatańskiego złoczyńcy wcielił się Jackie Earle Haley.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, a dokładniej w oryginalnych formacie kinowym 2.40:1. Podczas oglądania natraficie standardowo na jedno utrudnienie obrazu, chodzi o efekt ziarna, który nie przeszkadza i przyzwyczajamy się do niego już na samym początku. Kolorystyka oraz kontrast wywiązują sie ze swojej roli bardzo dobrze. Świetna kompresja filmu, przez co nie dochodzi do efektu rozmywania się obrazu. Ogólnie rzecz biorąc, obraz na piątkę.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Podczas oglądania nie natraficie na błędy dźwięku spowodowane przez wydawcę. Wszystkie elementy ścieżki dźwiękowej są bardzo dobrze słyszalne. Brak szumów, trzasków czy innych niepożądanych dodatków. Linia melodyczna to kawał dobrej roboty.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało wykonane po najmniejszej linii oporu, a mianowicie, nie zastosowano tutaj żadnego elementu animowanego. Brak podkładu muzycznego na większości plansz menu, oprócz głównej. Świetnie dobrano tapety i całą kolorystykę, która w stu procentach pasuje do tematyki.

Mimo tego, że na płycie znajduje się jeden dodatek bezpośrednio związany z filmem, to nie oznacza, że z bonusami jest kiepsko, oto co znajdziecie na płycie:
- wybór scen,
- "
Odrodzenie Freddy'ego Kruegera: Odkryj w jaki sposób twórcy filmu wykreowali na nowo senny koszmar w śmiertelnie przerażającym horrorze i podjęli się odrodzenia Freddy'ego Krugera."
Ciekawe wydanie, które warte jest wydanych pieniędzy.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::