KREW JAK CZEKOLADA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Blood And Chocolate

:: REŻYSERIA ::
Katja Von Garnier

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
UK, Niemcy,
Rumunia, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
98 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Agnes Bruckner,
Olivier Martinez,
Hugh Dancy...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
0

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: KREW JAK CZEKOLADA ::

 

Vivian - młoda kobieta, która mieszka w Bukareszcie, przez całe życie ucieka przed prawdą i tajemnicą swojego rodu. Kiedy spotyka młodego Amerykanina Aidana, zakochuje się w nim, co spotyka się ze sprzeciwem rodziny. Vivian musi wybrać między miłością, a lojalnością wobec tych, którzy ją wychowali. Między Aidanem a Gabrielem (Olivier Martinez), który ma zostać jej mężem zgodnie z przepowiednią i życzeniem klanu. Aidan jest na drodze do odkrycia tajemnicy Gabriela, który żeby chronić siebie i najbliższych urządza rytualne polowanie na Aidana. Czy Vivian potrafi ochronić ukochanego, czy więzy krwi będą silniejsze?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Po raz pierwszy patronujemy któreś z wydań DVD, ale muszę przyznać, że BestFilm bardzo dobrze wykonało swoją pracę. Obraz jest rewelacyjny, po za jedynym małym szkopułem, a jest nim mało dostrzegalna ziarnica w tle, która widoczna jest bardzo rzadko. Na ekranie dostrzeżemy wszystko, bez jakichkolwiek zamgleń, czy zamazań, a to wszystko dzięki znakomitej ostrości. Z kolorystyką również nie ma problemu. Najlepszym rozwiązaniem przetestowania obrazu są oczywiście sceny w półmroku, a tutaj nie ma się do czego przyczepić. Nie dostrzegłem rozmazywania się kolorów, które bardzo denerwują i rozpraszają podczas oglądania. Format obrazu również pozytywnie wpływa na projekcje, jest to 16:9. Jednym słowem rewelacja.

Dźwięk zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej, jak i polskiej (z lektorem). Wady są nie do wychwycenia, ponieważ ich nie ma. Film zapisany jest na płycie jednowarstwowej, więc nie doświadczymy nawet krótkiego zatrzymania dźwięku wraz z obrazem. Wszystkie nawet najmniejsze szmery są świetnie słyszalne. Dźwięk współgra wraz z obrazem. Czego chcieć więcej? Praktycznie niczego, chyba, że można się uprzeć, dlaczego na płycie nie dołączono DTS-ES 5.1? Sądzę, że jest to nie potrzebne, bo różnica jest niewielka.


:: MENU / DODATKI ::

Menu to kolejny popis wydawcy. Choć nie ma tutaj za wiele ruchomych elementów, to i tak uważam, że stoi ono na wysokim poziomie. Główne menu bardzo dobrze oddaje klimat filmu, dodatkowo w każdej opcji możemy usłyszeć linie melodyczną pochodzącą z tej produkcji, nie są to krótkie kawałki jak przy innych wydaniach, bo każda opcja zawiera jednominutowy utwór, co jest rzadkością. Oczywiście każda opcja różni się pod względem wykonania wizualnego i linii melodycznej. Jednak i tak żadna z nich nie przebije głównego szablonu, na którym znajduje się główna bohaterka wraz z wilkiem w postaci tapety, oraz jednominutowe urywki z filmu wtopione w całość.

Coraz częściej spotykam się z wydaniami, gdzie dodatkami są zwiastuny i wybór scen. Tutaj jest tego trochę więcej, ale nie jest to rewelacja. Na płycie znalazły się:
- ZWIASTUNY - kilka zwiastunów filmów, które wydał BestFilm.
- WYWIADY - Agnes Bruckner, Hugh Dancy oraz Olivier Martinez, oczywiście wszystkie są nagrane jako materiał filmowy.
- WYBÓR SCEN - tutaj chyba nikomu nie trzeba przybliżać tej opcji.
Nie jest to dużo dodatków, ale na pewno więcej niż przy innych wydaniach DVD. Zapraszam do zakupu "Krew Jak Czekolada" na DVD, że jest ono bardzo dobrze wydane.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::