KRÓLESTWO II  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Riget II

:: REŻYSERIA ::
Lars von Trier,
Morten Arnfred

:: JĘZYK ::
Duński

:: PRODUKCJA ::
Dania, Francja,
Niemcy, Norwegia,
Szwecja, Włochy

:: ROK PRODUKCJI ::
1997

:: CZAS TRWANIA ::
286 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Ernst Hugo Jaregard,
Kirsten Rolffes,
Udo Kier...

:: DŹWIĘK ::
DD 2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
2 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 2/6

OCENA DŹWIĘKU: 4/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: KRÓLESTWO II ::

 

Dalszy ciąg historii rozgrywającej się w kopenhaskim szpitalu Królestwo. Doktor Helmer powraca z Haiti, gdzie starał się zgłębić tajemnice voodoo. Profesor Bondo, który w imię eksperymentu posunął się do granicy samounicestwienia, walczy o życie. A szef szpitala, profesor Moesgaard, potrzebuje pomocy psychiatry. Pacjentka, kontaktująca się z duchami, zostaje śmiertelnie potrącona przez szpitalną karetkę.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz nie uległ zmianie od pierwszego wydania (pierwszej części). Dalej dostrzegana jest: bardzo duża ilość piasku, czasami widoczne są też pikselowate kwadraciki, źle dobrane barwy, kontrast szwankuje... GutekFilm nie ma na to większego wpływu, ponieważ otrzymał już taką kopię tego filmu i nic więcej nie dało sie zrobić, ciekawe czy jest to celowy zabieg duńskiego wydawcy, czy film nagrano tak z braku funduszy.

Dźwięk tak samo jak w poprzednim wydaniu jest najlepszym elementem z całego DVD. Choć jest to tylko DD 2.0, ale nie można narzekać na dźwięk, który pełni tutaj kluczową rolę.  Znakomita ścieżka dźwiękowa potrafi nie raz postawić widza na równe nogi, a co najważniejsze trzyma go w napięciu praktycznie od początku do końca. Kina domowe nie zostaną w pełni wykorzystane, ale jest to nieważne przy tak dobrej produkcji. Film koniecznie trzeba oglądać z polskim lektorem, ponieważ nie jest to produkcja angielska, lecz w dużej mierze duńska i dźwięk zapisany jest właśnie w tym języku.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wygląda prawie tak samo jak w pierwszej odsłonie tego mini-serialu. Zmianie uległy jedynie kolory, które obrócono, a mianowicie, kolorystyka z urywków filmów przeszła na tło i na odwrót. Według mnie pierwsza odsłona menu była bardziej mroczna niż ta. Nie zabraknie klimatycznego podkładu muzycznego, który jako pierwszy przekona nas o ciekawej fabule tej produkcji. Ciekawa kompozycja animowanego tła, jednak z jej kolorystyką jest cos nie tak, ponieważ trochę razi.

"Królestwo 2" posiada dosłownie te same dodatki do pierwsza część, sami się przekonajcie, oto one:
- WYBÓR SCEN - opcja, która ułatwia nawigację po całej płycie, w tym przypadku jest to przydatne, ponieważ możemy przeskoczyć od razu do wybranego przez nas odcinka.
- ZWIASTUNY - zamieszczono czternaście zwiastunów, które możemy zobaczyć w ofercie GutekFilm i MayFly.
Nie jest to duża ilość bonusów, ale zawsze to coś. Film jest świetny, więc mała ilość dodatków nie powinna przeszkadzać.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::