KRÓLESTWO ZWIERZĄT  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Animal Kingdom

:: REŻYSERIA ::
David Michôd

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Australia

:: ROK PRODUKCJI ::
2010

:: CZAS TRWANIA ::
106 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Ben Mendelsohn,
Jacki Weaver,
Guy Pearce
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
0

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: KRÓLESTWO ZWIERZĄT ::

 

Zwycięzca tegorocznego festiwalu w Sundance. To film mocny i wstrząsający, formalnie nawiązuje do filmu „Rzeka Tajemnic” Clinta Eastwood’a.

Nastolatek Joshua z dnia nadzień trafia do świata drapieżców. Jego matka umiera z powodu przedawkowania heroiny, ale chłopiec nie zostaje sam, „opiekuńcze skrzydła” roztacza nad nim babcia. Joshua trafia do swego rodzaju stada, gdzie ludźmi kieruje instynkty, impulsy i żądze. Jak w szekspirowskim dramacie sensacyjna fabuła, mistrzowskie stopniowanie napięcia - to tylko pretekst do pokazania gęstego, wielostopniowego dramatu psychologicznego, złożoności charakterów targanych skrajnymi namiętnościami - miłością, nienawiścią, dążeniem do samounicestwienia, walką. To analityczna, fascynująca wiwisekcja patologicznej rodziny, wiwisekcja zła. Wszystko w tym filmie jest doskonałe - montaż, dźwięk, zdjęcia, historia, gra aktorów.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Obraz stoi na dobrym poziomie. Tym razem dopatrzyłem się dwóch minusów. Pierwszym z nich jest efekt ziarna, zaś drugim pulsujące tło mieniące się różnymi kolorami w niektórych scenach. Bardzo dobry kontrast sprawia, że minusy obrazu są mało widoczne. Brak pikselozy. Obraz współgra wraz z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Oczywiście jest to najlepszy element tego wydania DVD, a dodatkowo jest on pozbawiony jakichkolwiek wad. Wszystkie dźwięki są bardzo dobrze słyszalne, dlatego nic nie umknie waszej uwadze. Brak zabrudzeń dźwięku, w postaci szumów, czy też trzasków.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na niskim poziomie. Jest to najprostsze menu jakie można stworzyć. Brak jakiejkolwiek animacji i urozmaiceń. Umieszczono tylko nieruchome tapety, które nie prezentują się zbyt dobrze. Dobrze, że w ogóle zamieszczono podkład dźwiękowy, który jeszcze jakoś nadrabia i podciąga klimat menu.

Dodatków brak. Chyba, że wybór scen uznamy jako bonus, który w jakiś sposób pomaga w nawigacji po sekcjach filmu. Czy ktoś to uzna za dodatek? Nie sądzę. Film niezły, cała reszta słaba.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::