KRONIKI OPĘTANIA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Possession, The

:: REŻYSERIA ::
Ole Bornedal

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2012

:: CZAS TRWANIA ::
88 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Jeffrey Dean Morgan,
Kyra Sedgwick,
Natasha Calis
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
[2.40:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: KRONIKI OPĘTANIA ::

 

Clyde i Stephanie Brenek niedawno się rozstali. Podczas weekendowej wyprzedaży garażowej ich najmłodsza córka Em zdobywa tajemniczą, zabytkową skrzynkę z drewna, z zagadkowymi inskrypcjami. Z czasem zachowanie dziewczynki staje się coraz bardziej niepokojące. Em nie sposób oderwać od skrzynki, która z czasem staje się jej prawdziwą obsesją. Zrozpaczona matka zaczyna podejrzewać, że córka cierpi na chorobę psychiczną. Ojciec w poszukiwaniu wyjaśnienia trafia na ślad mistycznych rytuałów mitologii żydowskiej, której częścią jest tajemniczy demon zwany dybukiem…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [1.78:1]. Obraz to po menu najsłabszy element tego wydania. Wielokrotnie zastanawiałem się czy coś nie jest z moim odtwarzaczem, jednak chwilę później sprawdziłem inny film i wszystko było dobrze. Można tutaj zauważyć aż cztery minusy, które w dość znaczący sposób wpływają na jakość obrazu. Ziarnica obrazu oraz mieniące się różnymi kolorami tło - to najczęściej występujący mankament, ale nienajgorszy. Dziwne kolory, wręcz wyglądające na sztuczne to spory ubytek wizji. Ostatnim minusem jest kontrast, kilka, a nawet kilkanaście scen jest nieostrych, to nie wina filmu, lecz wydawcy lub samej kompresji. Reszta elementów stoi na dobrym poziomie. Obraz działa płynnie i nie zacina się.

Linia melodyczna została zapisana w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Dźwięk to najlepszy element wydania. Dzięki niemu czuje się, że ogląda się rasowy horror. Dzięki jego czystości i jakości wielokrotnie widz będzie mógł się przestraszyć. Linia melodyczna nie posiada żadnych błędów, które przeszkadzałyby w projekcji. 


:: MENU / DODATKI ::

Menu to standardowy twór Monolithu. Wszystkie plansze podobne są do siebie i odznaczają się mrocznym klimatem. Dobór kolorystyki jak najbardziej trafiony - ciemne pastele. Na głównej planszy zamontowano mały ekranik, gdzie będziecie mogli zobaczyć kilka ujęć z filmu. Nie zabrakło podkładu dźwiękowego, jednak dla wszystkich opcji jest on taki sam. Brak problemów z nawigacją - czytelna czcionka i schematyczne ułożenie interaktywnego menu. Trochę możecie być zawiedzeni tłem graficznym, ponieważ jest ono identyczne dla wszystkich opcji, autor wkleja tylko nowe elementy. 

Dodatki to po raz kolejny jeden z najsłabszych elementów wydania. Oto co wydawca dołączył do filmu:
- wybór scen,
- zwiastun.
Zastanawiające jest to, dlaczego wydawcy coraz częściej dołączają coraz to mniejszą ilość bonusów. Może DVD odchodzi do lamusa? Film niezły, wydanie średnie. 

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::