KRUK 2: MIASTO ANIOŁÓW  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Crow 2: City Of Angels

:: REŻYSERIA ::
Tim Pope

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1996

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Vincent Perez,
Richard Brooks,
Mia Krishner...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DTS-ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
1.85:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 2/6

OCENA OBRAZU: 2/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 3/6

 

 

 


:: KRUK 2: MIASTO ANIOŁÓW ::

 

Dalszy ciąg opowieści powraca do wątków znanych z pierwszej części. Mroczne Los Angeles. W przeddzień Dnia Zmarłych Sara (Mia Kirshner) idzie na nadbrzeże, przyciągana niejasnymi wizjami. Na jej oczach do życia powraca młody mężczyzna Ashe Corven (Vincent Perez) za sprawą tajemniczej mocy czarnego ptaka - Kruka. Celem jego powrotu ze świata zmarłych jest dokonanie krwawej zemsty na zabójcy swojego synka...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Nie wiem, czy ten film nagrywali amatorzy, ale obraz jaki przedstawiony jest na tym wydaniu DVD, mówi sam za siebie. Po prostu, jest on tak kiepski, że czasami trzeba sie nieźle skupić, aby wiedzieć co widzimy na ekranie. Widać mnóstwo niedociągnięć w postaci zamazów obrazu, mało ostry obraz, czasami zdarza się zobaczyć i piksele... Mógłbym wymienić tego mnóstwo, ale oszczędzę to sobie. Jedynie do formatu nie mam zastrzeżeń, 16:9 jest dla mnie najlepszym formatem DVD i każdy film wydawany na DVD powinien być w nim zapisany.

Przynajmniej dźwięk wyróżnia się z całej gamy niedociągnięć i innych braków filmowych. Zapisany jest on w DD 5.1 oraz DTS-ES, jednak w przypadku tego drugiego tylko w wersji oryginalnej. Wszystkie najmniejsze szumy są bardzo dobrze słyszalne, nie istnieją zakłócenia, dźwięk idzie w parze z obrazem. Choć ten element jest najlepszy i tak nie wynagrodzi nam pozostałych mankamentów, które są znaczące.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stworzono w bardzo łatwy i przyjemny sposób. Na tle Los Angeles posadzono bardzo dużą postać "Kruka" - Ashe Corven, tuż za jego plecami widnieje duży ekran, gdzie widać sceny z filmu. Można powiedzieć, że je widać, ponieważ są one niezbyt ostre, a w dodatku Ashe zasłania nam połowę tego ekranu. Dość ciekawie została dobrana czcionka, z której zrobione jest interaktywne menu. Całość powinna być w pastelach szarości, a tutaj jest mnóstwo różnych odcieni błękitu. Przechodząc do poszczególnych opcji zmianie ulega tylko muzyka i usytuowanie możliwości do wyboru. Po prostu nic szczególnego.

Zastanawia mnie to, dlaczego na wydaniach SPI znajduje sie tak mało dodatków. Tutaj one nie istnieją, choć wydawca wcielił w nie wybór scen. Oto ten dodatek:
- WYBÓR DWUNASTU SCEN - opcja, a raczej dodatek umożliwiający szybką nawigację po filmie.
Ciężko ocenia się wydania SPI, ponieważ obraz, dźwięk to praktycznie perfekcja (zdarzają się wyjątki), a reszta praktycznie leży. Wybór należy do Was.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::