KRWAWE WALENTYNKI 3D  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
My Bloody Valentine 3-D

:: REŻYSERIA ::
Partick Lussier

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
111 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Jensen Ackles,
Jaime King,
Kerr Smith...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: +6/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: KRWAWE WALENTYNKI 3D ::

 

Producenci „Oka” przedstawiają nowy wymiar horroru.

Tom powraca do swojego rodzinnego miasteczka. Jest to akurat dziesiąta rocznica masakry, która wydarzyła się w dzień Walentynek. A historie lubią sie powtarzać... Idealny film, dla tych którzy kochają… strach. Widowiskowe efekty specjalne sprawią, że znajdziesz się w samym sercu polowania.

 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1,78:1). Opisywana przeze mnie wersja to 2D, 3D różni się jedynie elementami trójwymiarowymi, niczym innym. Obraz stoi na dobrym poziomie. Kontrast wywiązuje się ze swojej roli. Największe problemy są z ziarnica obrazu, która czasami doskwiera nam w dużych ilościach, a niekiedy przeradza się ona w różnokolorowe ziarno. Błędów kolorystyki nie zauważyłem. Wszystko działa płynnie.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Jak zawsze muszę stwierdzić, że jest to najlepszy element tego wydania. Wszystkie dźwięki są bardzo dobrze słyszalne. Ścieżka czasami potrafi przestraszyć. Nie doświadczycie zanieczyszczeń linii melodycznej.


:: MENU / DODATKI ::

WERSJA 2D: Menu prezentuje się bardzo dobrze. Większość plansz została uzbrojona w animowane wstawki, które w ciekawy sposób urozmaicają wygląd. Najlepszą planszą jest oczywiście główne menu, gdzie zastosowano interesująca animacją z filmowym mordercą (wielki plus). Nie zabrakło mrocznych podkładów muzycznych, które podtrzymują klimat horroru. Zastosowano tutaj ciemne pastele, przez co atmosfera jest odpowiednia.
WERSJA 3D: Tutaj menu zrobione jest trochę gorzej, ponieważ jedynie na głównej planszy zastosowano animowane wstawki. Reszta opcji jest nieruchoma. Oczywiście kolorystyka, jak również podkład muzyczny został podtrzymany. Chociaż nie wiem, czy w tej wersji nie ma zbyt dużego przesytu czerwienią.

Bonusów na płycie nie jest w cale mało (podaję łącznie z dwóch płyt):
- wybór scen,
- zwiastun,
- sceny usunięte,
- sceny niewykorzystane,
- alternatywne zakończenie,
- wpadki
- zapowiedzi DVD.
W opakowaniu znajdują się para okularów, co również można uznać jako bonus. Świetne wydanie.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::