KRZESŁO DIABŁA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Devil's Chair, The

:: REŻYSERIA ::
Adam Mason

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
91 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Andrew Howard,
Elize Du Toit,
Matt Berry...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: KRZESŁO DIABŁA ::

 

W poszukiwaniu dreszczu emocji i przygody, Nick ze swoją dziewczyną Sammy jadą do cieszącego się okrutną sławą, opuszczonego szpitala psychiatrycznego Blackwater. Przeszukując ponury budynek natrafiają na starożytne krzesło, które... więzi Sammy i wysysa z niej krew na oczach bezradnego Nicka. Oskarżony o zamordowanie dziewczyny, posądzony o utratę zmysłów Nick trafia na leczenie do kliniki psychiatrycznej Hildon, gdzie spędza cztery lata, a następnie zostaje oddany pod opiekę wybitnego, lecz ekscentrycznego psychiatry doktora Willarda. Ten, w ramach eksperymentu medycznego, zabiera pacjenta i trójkę swoich asystentów do Blackwater, gdzie mają sprawdzić, skąd wzięła się traumatyczna wizja Nicka, który najwyraźniej spycha winę za śmierć Sammy na wykreowanego przez własny umysł potwora. Na miejscu przekonują się, że nie był on tylko wytworem chorej wyobraźni pacjenta. Wszyscy wpadają w pułapkę diabelskiego krzesła - demona zła, który zamieni ich wyprawę w krwawą rzeź...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas oglądania można natknąć się na jeden minus, którym jest ziarnica obrazu. Podczas jasnych scen nie doskwiera ona tak jak przy tych w półmroku. Brak pikselozy. Obraz idzie w parze z linią melodyczną. Kontrast wywiązuje się ze swojego zadania, dzięki czemu wszystko jest bardzo dobrze widoczne. Nie powinniście spotkać innych minusów.

Linia melodyczna została zapisana w Dolby Digital 5.1, w obydwu wersjach językowych, czyli oryginalnej i polskiej z lektorem. Podczas oglądania nie powinniście natknąć się na żadne zanieczyszczenia dźwięku, ponieważ ich nie ma. Bardzo dobre efekty niejednokrotnie potrafią przerazić widza. Brak szumów, a co za tym idzie czystość to główna cecha linii melodycznej.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest trochę chaotyczne, ponieważ plansza główna, jak i pozostałe, zmontowane są z psychodelicznych kolorów, które mają wywołać u widza zamierzone działanie, które według mnie czynią - między innymi dezorientacje. Jest to niezłe wprowadzenie do filmu, jednak nie wiem czy niezbyt uporczywe. Menu główne zbudowane jest z animacji, która mało wnosi do wydania, pozostałe opcje są nieruchome. Nie zabrakło podkładu muzycznego.

Brak jakichkolwiek dodatków obniża ocenę tego wydania DVD. Mimo, że jest to wydanie, które można kupić w kiosku, to nie jest ono takie złe, gdyby wydawca dołączył jeszcze jakieś bonusy wtedy byłoby nieźle.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::