KTO TAM?  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Knock Knock

:: REŻYSERIA ::
Eli Roth

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2015

:: CZAS TRWANIA ::
95 min

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Keanu Reeves,
Lorenza Izzo,
Ana de Armas...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 3,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: KTO TAM? ::

 

Oddany mąż i ojciec Evan Weber zostaje na weekend sam w domu. W deszczowy wieczór do drzwi pukają dwie bardzo atrakcyjne młode dziewczyny, prosząc o pomoc. Evan udziela im schronienia, pozwala skorzystać z prysznica i telefonu. Kobiety zaczynają okazywać mu wdzięczność w bardzo śmiały sposób. Początkowy opór Evana szybko słabnie i cała trójka oddaje się dzikiej namiętności. Następnego dnia Bel i Genesis pojawiają się ponownie w domu słomianego wdowca. Tym razem są uzbrojone w kij bejsbolowy, nóż i kilka innych urządzeń służących zadawaniu bólu. Prezentują też zupełnie inny nastrój – nie są już uwodzicielkami, ale okrutnymi łowczyniami. Rozpoczyna się przerażająca zabawa w kotka i myszkę, w której myszka o imieniu Evan ma do stracenia… życie.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Wizja radzi sobie całkiem nieźle. Dopatrzyłem się małej ziarnicy obrazu, która w bardzo niewielkim stopniu wpływa na jakość. Czasami miałem wrażenie, jakby kontrast nie dawał rady, w niektórych scenach, ale to może tylko moje zdanie. Brak pikselozy. Kolory są żywe i pozbawione matowych odcieni. Brak momentów, w których obraz się zawiesza. Wizja bardzo dobrze radzi sobie w scenach w półmroku.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Pozbawiony jest jakichkolwiek błędów spowodowanych winą wydawcy. Świetne współgra z obrazem. W tej produkcji, wręcz należy oglądać film na maksymalnej głośności, aby poczuć klimat, który przekazać chce nam autor.


:: MENU / DODATKI ::

Menu prezentuje dobrze. Nie ma tutaj jakiś rewelacji, ale wszystko jest na miejscu, a co najważniejsze jest przejrzyste i czytelne. Wszystkie plansze wyglądają podobnie. Zmieniają się jedynie wyświetlane obrazy, które są wyjęte żywcem z filmu. Kolorystyka jak najbardziej trafiona. Ciemne pastele, w stu procentach pasują do gatunku. Interaktywne menu jest czytelne, przez co nie będziecie mieli problemów z nawigacją. Każda z opcji posiada ten sam podkład dźwiękowy.

Dodatków na płycie praktycznie nie ma. Wszystko to co tutaj znajdziecie to zwykła podstawa każdego wydania. Oto one:
- wybór scen,
- zwiastun kinowy,
- zapowiedzi.
Wydanie stoi na dobrym poziomie. Jednak film nie przypadł mi do gustu.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::