LEATHERFACE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Leatherface

:: REŻYSERIA ::
Alexandre Bustillo, Julien Maury

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2017

:: CZAS TRWANIA ::
84 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Stephen Dorff,
Lili Taylor,
Finn Jones...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
Książka + DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5,5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: LEATHERFACE ::

 

W zapomnianym przez świat szpitalu psychiatrycznym na amerykańskiej prowincji przetrzymywane są dzieci o zaburzeniach tak niebezpiecznych, że medycyna nie widzi dla nich ratunku. Przemoc fizyczna i psychiczna, gwałty i terror są tutejszą codziennością. Pewnego dnia grupa pacjentów ucieka, porywając młodą pielęgniarkę. Na ich czele stoi ten, który wkrótce krwawo zapracuje sobie na przydomek Leatherface. Tropem uciekinierów rusza ambitny i bezlitosny szeryf, który okaże się przeciwnikiem godnym najgorszego psychopaty…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, w oryginalnym kinowym formacie 2.40:1. Obraz stoi na dobrym poziomie, jednak nie obyło sie bez wpadek. Niezłym zabiegiem było stworzenie obrazu, który przypomina stare produkcje z trochę wypłowiałymi pastelami. Należy się nastawić, że czerń nie będzie posiadała mocnej głębi. Nie zabrakło wszechobecnej ziarnicy obrazu, która jest neutralna. Nie dostrzegłem pikselozy i innego typu zabrudzeń, i zniekształceń. Nie zawodzi również ostrość, wszystkie szczegóły są dobrze widoczne. Obraz nie zacina się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Dźwięk pełni tutaj kluczową rolę, wielokrotnie stawia widza na nogi i nie pozwala zasnąć. Oczywiście oglądać należy przy odpowiedniej głośności, aby nic nie przeoczyć i nie pozbawić się odpowiedniego efektu. Linia melodyczna dość dobrze prowadzi klimat produkcji i momentami potrafi przerazić. Podczas oglądania nie natknąłem się na jakiekolwiek błędy, które nie pozwalają się skupić na projekcji. Standardowo linia melodyczna współgra z obrazem. Nie zacina się.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Wszystkie plansze wyglądają identycznie, jednak stworzone są całkowicie w wersji animowanej, co jest wielkim plusem. Na głównym planie wysuwa się jedna z masek, a raczej głów zwierzęcia, którą miał ubraną jeden z bohaterów w scenie na drodze, kiedy był jeszcze dzieckiem. Tuż obok po jego prawej stronie znajduje się wtopiony w tło ekran, na którym można zobaczyć kilka urywków z produkcji. Całości towarzyszy mroczny podkład dźwiękowy, dobrze nastrajający przed projekcją. Mimo, że interaktywne menu jest szare i wtopione w tło, nie ma problemu z nawigacją. Wszystko jest czytelne i przejrzyste. Menu posiada ciekawy design i w stu procentach potrafi oddać to co Nas czeka. 

Na płycie znalazły się standardowe dodatki umieszczane na DVD przez Monolith. Dodatkowo do wydania zamieszczona jest książka z opisem produkcji i wypowiedziami twórców. Oto co znajdziecie:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- książka.
Wydanie książkowe urozmaica dodatkowo tą wersję. Dostajemy coś co Monolith serwuje nam coraz częściej. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::