LĘK  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Shrooms

:: REŻYSERIA ::
Paddy Breathnach

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
81 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Elisha Cuthbert,
Daniel Gillies,
Pruit Taylor Vince
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
2,35:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: LĘK ::

 

Mroczny horror, który przekracza granice strachu. Piątka młodych Amerykanów spędza wakacje w Irlandii. Znudzeni atrakcjami dla turystów wybierają się w dzikie, niedostępne okolice, w których podobno rosną grzyby o właściwościach halucynogennych. Przewodnik opowiada im także miejscową legendę o trójce zaginionych młodych wędrowców. Ich ciał nigdy nie odnaleziono, a przyczyny śmierci pozostają w sferze domysłów. Piątka przyjaciół pod wpływem działania naparu z grzybów odkrywa tajemnicę tak przerażającą, że śmierć wydaje się wybawieniem...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w formacie 16:9 [2,35:1]. Są to proporcje kinowe, dlatego też najlepszym odbiornikiem tego filmu będzie telewizor panoramiczny. Dopatrzyłem się tylko jednego minusa, którym jest efekt ziarna, nie jest to bardzo duży defekt, ale czasem może rozpraszać. Kontrast spełnia swoją rolę, dzięki niemu na pewno wszystko zobaczycie. Obraz nie posiada więcej minusów, więc uważam, że jest całkiem nieźle.

Dźwięk zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1 zarówno w wersji oryginalnej jak i z lektorem. Dodatkowo dystrybutor dołączył linię melodyczną w wersji DTS ES. Dźwięk stoi na bardzo wysokim poziomie i według mnie nie posiada jakichkolwiek minusów. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne i nic nie zakłóca jego odtwarzania.


:: MENU / DODATKI ::

Menu posiada nietypowy kształt, ponieważ są to złączone dwie figury geometryczne, które tworzą jedną, ciekawą całość. Nie zabrakło podkład muzycznego, który dodaje uroku menu. Oczywiście w menu dominują ciemne pastele, które sprawiają, że już samo menu posiada swój specyficzny klimat. Każda z opcji różni się od siebie, pod względem graficzny.

Dodatków nie ma zbyt wielu, te które są, to podstawa każdego wydania DVD. Oto te dodatki:
- ZWIASTUN KINOWY - trailler kinowy "Lęk".
- SYLWETKI TWÓRCÓW I  AKTORÓW - opis trzech sylwetek.
- ZWIASTUNY INNYCH FILMÓW - trzydzieści pięć zwiastunów filmów, które możecie zakupić na DVD.
- INNE DVD - katalog filmowy Vision.
- VISION MUSIC - Katalog muzyczny Vision.
Może dodatki nie są wystarczające dla wszystkich, ale film nadrabia wszystkim, więc nie powinniście czuć zażenowania po kupnie tego wydania DVD.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::