MACBETH  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Macbeth

:: REŻYSERIA ::
Geoffrey Wright

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Australia

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Sam Worthington,
Victoria Hill,
Lachy Hulme...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: MACBETH ::

 

Macbeth to płatny zabójca na usługach szefa gangu - Duncana. Pewnego dnia usłyszy przepowiednię, która wróży mu potęgę i bogactwo. Chcąc przyspieszyć jej spełnienie postanawia, za namową bezwzględnej żony, zgładzić Duncana i przejąć kierownictwo gangu. Zanim do tego dojdzie poleje się morze krwi.
 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz posiada tylko jeden minus, a mowa tutaj o dość często występującej ziarnicy, która w pewnym momencie może zacząć denerwować. Kolorystyka i ostrość są bardzo dobrze dobrane, nie istnieją momenty, w których byłoby coś rozmazywane, czy też nieostre. Obraz zapisany jest w formacie 16:9, co sprawia, że panorama zostaje wykorzystana w stu procentach. Podczas oglądania nie dostrzegłem pikselozy, ani innych zawirowań obrazu.

Dźwięk zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Przy zmianie warstwy może nastąpić chwilowy przestój dźwięku, po za tym jednym małym minusem, który nie wynika z winy wydawcy, nie doszukałem się innych mankamentów. Cała linia melodyczna jest znakomicie słyszalna i nic nie przeszkadza w jej odbiorze. Dźwięk idzie w parze z obrazem.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest specyficzne i w całości oddaje klimat filmu. Na głównym planie widzimy dwójkę głównych bohaterów, w tle cmentarz, a jedynymi ruchomymi elementami są chmury. Wszystkie te elementy występują w trzech odcieniach, są to: niebieski, biały i czerwony. Dzięki świetnemu dopasowaniu pasteli, menu wygląda bardzo ciekawie. Dodatkowo linia melodyczna jest wręcz rewelacyjna, świetnie wprowadza widza w przedstawiany przez film mroczny klimat. Pozostałe opcje zrobione są podobnie, zmienia się jedynie ułożenie tapety i menu oraz linii melodycznej. Niektóre elementy tapety wyglądają jakby były stworzone w technice 3D.

Dodatków jest kilka, jednak są to tak jakby dodatki podstawowe oraz materiały promocyjne dystrybutora. A są to:
- ZWIASTUN - trailler "Macbeth'a".
- SYLWETKI AKTORÓW I TWÓRCÓW - nie wiem dlaczego dział ten nazwany jest "sylwetki...", ponieważ można znaleźć tam tylko filmografię trzech filmowców.
- ZWIASTUNY INNYCH FILMÓW - pokaźna lista zwiastunów filmowych, ponieważ jest ich aż trzydzieści.
- INNE DVD - katalog filmowy Vision.
- VISION MISIC - katalog muzyczny Vision.
- WYBÓR SCEN - opcja umożliwiająca łatwą nawigacje po całym wydaniu DVD.
Jak widać są to praktycznie podstawowe bonusy, ale ważne że są. Polecam każdemu to wydanie DVD.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::