MACZETA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Machete

:: REŻYSERIA ::
Robert Rodriguez

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2010

:: CZAS TRWANIA ::
101 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Danny Trejo,
Robert De Niro,
Steven Seagal...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 


:: MACZETA ::

 

Robert Rodriguez, reżyser kultowych przebojów Sin City i Desperado, najlepszy przyjaciel Quentina Tarantino, przedstawia najnowszy film, w którym sprawdza się stare klingońskie przysłowie: „Zemsta najlepiej smakuje na zimno”.

Tytułowy mściciel i mistrz w posługiwaniu się bronią sieczną (Danny Trejo), to pochodzący z Meksyku agent federalny, ukrywający się w Stanach Zjednoczonych. Skorumpowany senator (Robert De Niro), który wykorzystuje go do własnych celów, popełnia życiowy błąd – oszukany i rozjuszony Maczeta wkracza do akcji z zabójczym rozmachem. Bo kiedy wnerwisz faceta, który nie ma nic do stracenia, musisz liczyć się z ostrymi konsekwencjami.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1,78:1), w transferze anamorficznym. Nieodłącznym elementem tego wydania DVD jest ziarnica obrazu, jednak nie sprawia ona trudności w odbiorze filmu. Czasami dodatkowym mankamentem jest pulsujące tło, po prostu wygląda to tak, jakby autorzy bez żadnych korekt wizji przenieśli film z dużego ekranu na DVD. Dobre nasycenie kolorów. Brak pikselozy, czy innego typu zabrudzeń wizji. Kontrast bardzo dobrze wywiązuje się ze swojej roli. Wizja współgra wraz z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Nie zabrakło kolejnego bonusu z nowości dźwiękowych (na polskich wydaniach DVD), mowa właśnie o DTS 5.1. Dźwięk pozbawiony jest nieczystości, dlatego też odbiór nie będzie utrudniony. Linia melodyczna współgra wraz z obrazem. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne i na pewno nic nie umknie waszej uwadze.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Mamy tutaj podział na dwie konwencje graficzne. Z jednej strony menu główne i wybór scen to sama animacja, która uzbrojona jest w podkład dźwiękowy i bardzo dobrej dobranej kolorystyce. Z drugiej strony pozostałe opcje menu posiadają podobną konwencję, jednak tutaj nie uświadczycie animacji. Oczywiście nie umniejsza to walorom wydania. Wszystko jest spójne i czytelne.

Na płycie znajdują się ciekawe i co najważniejsze dodatki związane  filmem, oto one:
- zwiastuny filmu,
- niewykorzystane sceny,
- wywiady z twórcami,
- materiały z planu.
Świetne wydanie DVD, których na polskim rynku jest stanowczo za mało. Polecam!

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::