MAGNETYCZNE TORNADO  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Metal Tornado

:: REŻYSERIA ::
Gordon Yang

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Kanada

:: ROK PRODUKCJI ::
2011

:: CZAS TRWANIA ::
89 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Lou Diamond Phillips,
Nicole Deboer
Greg Evigan...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 2,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: MAGNETYCZNE TORNADO ::

 

Samuel Planck kieruje nowatorskim prestiżowym projektem naukowym "Helios". Jego celem jest skonstruowanie urządzenia, które będzie przetwarzać promienie słoneczne i wykorzystywać je w charakterze źródła niewyczerpywanej energii odnawialnej. Nadchodzi dzień pierwszego uruchomienia systemu. Ku satysfakcji naukowców test przebiega bez zarzutu. Jednak ich radość trwa krótko - okazuje się, że urządzenie nie jest w stanie kontrolować tak ogromnej ilości energii. Powstaje pierwsze w dziejach ludzkości monstrualne magnetyczne tornado, które porywa samochody, budynki, samoloty i rozbija je w drobny mak. Ziemia staje w obliczu zagłady.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [1.78:1]. Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Podczas oglądania natknąłem się jedynie na małą ziarnice obrazu. Brak przebarwień spowodowanych złą kompresją filmu. Nie natkniecie się na pikselozę oraz innego typu zabrudzenia obrazu. Odpowiedni kontrast. Obraz działa płynnie i nie zacina się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania. Podczas oglądania nie natraficie na błędy, które przeszkadzałyby w odbiorze. Dźwięk współgra wraz z obrazem. Oczywiście najlepszy efekt jest podczas odtwarzania na kinie domowym, a nie bez 5.1.


:: MENU / DODATKI ::

Menu prezentuje się dość dobrze. Na głównej planszy autor daje nam widok miasta, nad którym szaleje magnetyczne tornado, który stworzono w postaci animacji. Również wybór scen posiada kilka ruchomych wstawek. Stylistyka menu przypomina filmy z lat osiemdziesiątych, z przyciemnionym obrazem oraz z "zabrudzeniami" grafiki. Pozostałe opcje bez animacji. Trochę zawiodłem się na podkładzie dźwiękowym, który jest identyczny dla wszystkich plansz. Brak problemów z nawigacją. Wszystkie opcje są przejrzyste.

Na płycie znajdują się standardowe dodatki, które oferuje nam Monolith, oto one:
- zapowiedzi innych filmów,
- wybór scen.
Wydanie stoi na dobrym poziomie. Brak dodatków obniża jego wartość, ale nie w takim stopniu, aby go nie nabyć.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::