MISTRZOWIE HORRORU (SEZON 2) I: PRZEKLĘTY ORAZ FUTERKA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Masters Of Horror

:: REŻYSERIA ::
Tobe Hooper
(PRZEKLĘTY)

Dario Argento
(FUTERKA)

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
PRZEKLĘTY: 55 min.
FUTERKA: 56 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: MISTRZOWIE HORRORU (SEZON 2) I: PRZEKLĘTY ORAZ FUTERKA ::

 

PRZEKLĘTY: Przed wieloma laty mały chłopiec był świadkiem ataku szaleństwa ojca i morderstwa swojej matki. Teraz jest już dorosły i jako szeryf stoi na straży prawa, lecz traumatyczne obrazy powracają... Apokaliptyczna opowieść o potwornej mocy, która niszczy życie małego teksańskiego miasteczka obracając mężów przeciwko żonom, braci przeciw siostrom, a rodziców przeciw własnym dzieciom. Nękany upiorami własnej przeszłości szeryf musi przeciwstawić się złu, aby przywrócić spokój i porządek. Oparte na opowiadaniu Ambrose Bierce.

FUTERKA: Sprzedawca futer, Jake Feldman, zamierza podarować ukochanej jedyny w swoim rodzaju futrzany płaszcz, jakiego nie posiada nikt na świecie. Potrzebuje jednak idealnego materiału. Dostając nagle szansę zdobycia unikalnych skór, a co za tym idzie serca Shany, postanawia ukraść niezwykłe futerko szopów, które posiada diabelską moc czynienia zła wobec ludzi, którzy go pożądają. Oparte na opowiadaniu F. Paula Wilsona.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w formacie 16:9. Dzięki takim proporcją mamy przyjemność oglądać film w pełnej okazałości, trochę gorzej będą mieli widzowie posiadający telewizory 4:3. Podczas oglądania dostrzegłem tylko jeden mankament, którym jest ziarnica obrazu. Nie jest to jakiś bardzo duży minus, ponieważ większość filmów wydanych na DVD posiada tą „cechę”. Kolorystyka jest dobrze ustawiona, przez co nie tworzą sie dziwne zamglenia, czy też rozmazy. Kontrast wywiązuje się ze swojej roli, dzięki czemu wszystko jest świetnie widoczne. Brak przestojów spowodowanych winą wydawnictwa. Ogólnie mówiąc, ten element wydania jest na 5.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej. Podczas oglądania nie usłyszałem żadnych minusów. Dźwięk jest czysty, nie spotkacie się tutaj z jakimikolwiek szumami, trzaskami itp. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne i nie będzie takich momentów, w których będziecie się domyślać co tak na prawdę słyszycie. Wersja z lektorem jest trochę gorszej jakości, ponieważ lektor może tłumić niektóre dźwięki, ale nie przeszkadza to w oglądaniu.


:: MENU / DODATKI ::

Menu podzielone jest na trzy sekcje. Pierwszą z nich jest menu główne, czyli menu wyboru dwóch odcinków. Nie zabrakło tutaj theme’sa serialu i animowanych elementów. Wybierając któryś z odcinków, przechodzimy do osobnego menu, które przystosowane jest do danego odcinka. Każde z nich posiada własne podkłady muzyczne, tapety w tle, a także mini projekcje. Menu zrobione jest w interaktywny sposób. Nie będziecie mieli problemów w poruszaniu się po poszczególnych opcjach, ponieważ wszystkie są bardzo czytelne. Menu stoi na bardzo przyzwoitym poziomie.

Na płycie znajdują się tylko podstawowe dodatki, którymi są:
- zwiastuny dwóch odcinków,
- zwiastuny kilku wydań DVD, np. Niebezpieczny Związek, czy też Tamara.
- wybór scen,
- opis pierwszej i drugiej antologii mistrzów horroru, a także zwiastun zapowiadający drugą serię.
To byłoby na tyle. Nie jest to imponująca ilość bonusów, ale zawsze to coś. Dodatkiem można również nazwać gazetkę, która dołączana jest do płyty. Wydanie jako całość spisuje się nieźle. POLECAM.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::