MISTRZOWIE HORRORU (SEZON 2) III: PRAGNIENIE CISZY ORAZ OBROŃCA ŻYCIA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Masters Of Horror

:: REŻYSERIA ::
Brad Anderson
(PRAGNIENIE CISZY)

John Carpenter
(OBROŃCA ŻYCIA)

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
PRAGNIENIE CISZY: 55 min.
OBROŃCA ŻYCIA: 55 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: MISTRZOWIE HORRORU (SEZON 2) III: ::
:: PRAGNIENIE CISZY ORAZ OBROŃCA ŻYCIA
::

 

Larry Pearce (Chris Bauer) nie może pogodzić się ze śmiercią syna. Tłumi w sobie smutek, gniew i żal. Na tym tle dochodzi do konfliktów między nim i jego żoną. Co więcej, wkrótce po tragedii mężczyzna odkrywa, że ma niezwykle wyostrzony słuch. Słyszy nawet szepty dochodzące z końca zatłoczonej restauracji. Na podstawie oddechu człowieka jest w stanie rozpoznać, czy ten jest np. palaczem. Jednak nadwrażliwość słuchowa powoli doprowadza Larry'ego do obłędu. Wyzwala w nim też skłonność do przemocy. Dręczony przez własne omamy zaczyna tracić kontrolę nad tożsamością i całym życiem.

Na górskiej drodze dochodzi do poważnego wypadku. Jedną z poszkodowanych jest ciężarna nastolatka, Angelique. Zostaje ona przewieziona do kliniki dla kobiet. Po przeprowadzonych badaniach lekarze zaczynają podejrzewać, że dziewczyna nosi w sobie istotę pozaziemską, którą trzeba zgładzić. Ojciec dziewczyny, Dwayne (Ron Perlman) stanowczo sprzeciwia się aborcji. Wraz z trzema uzbrojonymi synami postanawia zabrać córkę do domu. Tymczasem Angelique jest coraz bardziej przerażona demonicznym stworem rozwijającym się w jej ciele.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w formacie 16:9, co sprawia, że doświadczymy prawdziwego komfortu oglądając film na telewizorze panoramicznym. Dzięki dobrze dobranej kolorystyce nie tworzą się dziwne smugi, czy zamglenia, które w bardzo dużym stopniu psują parametry obrazu. Nie zawiedziecie się również na kontraście, dzięki któremu wszystko jest dobrze widoczne, a nie tak jakby było na drugim planie. Jedynym małym minusem wydania jest efekt ziarna, który jest standardem na większości wydań DVD.

O jakości dźwięku nie trzeba nawet pisać, ponieważ na dzisiejszych wydaniach DVD jest on świetny i bez żadnych minusów, dlatego też sklecę tylko kilka zdań. Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Podczas oglądania nie natraficie na jakiekolwiek przeszkody związane ze złym szyfrowaniem dźwięku. Wszystkie elementy są bardzo dobrze słyszalne i nawet na chwilę nie stracicie z nim kontaktu.


:: MENU / DODATKI ::

Menu podobnie jak w poprzednich odsłonach "Mistrzów Horroru" zbudowane jest identycznie. Oczywiście zmieniają się elementy graficzne, linia melodyczna, ale sam konspekt pozostaje ten sam. Po włączeniu płyty pojawia się menu główne, które skłania do wyboru jednego z odcinków. Po jej wyborze zostajemy przekierowani do menu stworzonego specjalnie do danego odcinka. Nie zabrakło tutaj animowanych elementów, które znakomicie wtopiły się w cały konspekt. Dodatkowo linia melodyczna podkreśla klimat serialu.

Dodatki są, ale ich ilość zbytnio do mnie nie przemawia, jest ich trochę za mało. Oto co możecie tutaj znaleźć:
- zwiastuny dwóch odcinków,
- zwiastuny kilku wydań DVD,
- wybór scen,
- opis pierwszej i drugiej antologii mistrzów horroru, a także zwiastun zapowiadający drugą serię.
Dla wymagających fanów serii nie jest to dobra nowina, że na płycie nie znalazło się nic więcej, ale nie zapominajmy, że już samo to, że serial ukazał się na DVD jest wielkim plusem.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::