MISTRZOWIE HORRORU (SEZON 2) IV: SPOSÓB NA SZKODNIKA ORAZ VALERIE NA SCHODACH  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Masters Of Horror

:: REŻYSERIA ::
Joe Dante

(SPOSÓB NA SZKODNIKA)

Mick Garris
(VALERIE NA SCHODACH)

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
SPOSÓB NA SZKODNIKA: 57 min.
VALERIE NA SCHODACH: 57 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: MISTRZOWIE HORRORU (SEZON 2) IV: ::
:: SPOSÓB NA SZKODNIKA ORAZ VALERIE NA SCHODACH
::

 

W Ameryce rozprzestrzenia się tajemniczy wirus. Zmienia on mężczyzn w psychopatycznych morderców, którzy atakują każdą napotkaną na swojej drodze kobietę. W tym czasie, po długiej nieobecności, wraca do kraju naukowiec Alan. Jego żonie i córce grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Alan wraz z przyjacielem Barneyem próbuje znaleźć sposób, by uchronić obie kobiety przed szalejącymi, żądnymi krwi mężczyznami. Czy uda im się obronić samych siebie przed niewytłumaczalnym szaleństwem swojej płci?  

Młody pisarz, Rob Hanisee, wprowadza się do domu zamieszkanego przez autorów, którzy jeszcze nie opublikowali żadnej książki. Mieszkają tam, aby odciąć się od wszelkich pokus i skoncentrować wyłącznie na pracy. Wkrótce okazuje się, że w domu jest jeszcze jeden lokator - duch pięknej kobiety Valerie, który nocami przechadza się korytarzami. Krzycząc ze strachu i tęsknoty, Valerie prosi Roba, aby ulżył jej cierpieniom. Na podstawie opowiadania nominowanego do nagrody Saturna Clive'a Barkera.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w formacie 16:9, co świadczy o wielkim rozmachu tego wydania DVD. Większość seriali zapisana jest w formacie telewizyjnym (4:3), co sprawia, że nie wszyscy czuliby komfort z oglądania. Podczas odtwarzania filmu dostrzegłem tylko jeden mały minus, którym jest ziarnica obrazu, ale nie przeszkadza ona w projekcji filmu. Nie ma problemów z kolorystyką i kontrastem, dzięki czemu wizja stoi na dość dobrym poziomie.

Linia melodyczna to najlepszy element tego wydania DVD. Zapisana jest ona w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Podczas jej odtwarzanie nie dostrzegłem jakichkolwiek minusów, które w znaczący sposób wpływałyby negatywnie na odbiór filmu. Ścieżka dźwiękowa nie posiada szumów, czy też trzasków. Nie spotkacie się również z sytuacją, w której nie współgra ona z obrazem, czy też zatrzymuje się.


:: MENU / DODATKI ::

Menu w bardzo prostu i przejrzysty sposób. Po włączeniu płyty wyświetla się nam menu główne, które służy do wybrania konkretnego odcinka. Wszystkie poszczególne opcje zbudowane są podobnie jak w poprzednich wydaniach "Mistrzów Horroru", a mianowicie, podobne menu główne, oraz sposób wyświetlania poszczególnych jego opcji. Nie zabrakło ciekawej linii melodycznej, która nadaje klimatu całemu menu. Spotkacie tutaj również kilka ciekawych animowanych elementów, które urozmaicają wygląd.

Dodatki są, ale ich ilość zbytnio do mnie nie przemawia, jest ich trochę za mało. Oto co możecie tutaj znaleźć:
- zwiastuny dwóch odcinków,
- zwiastuny kilku wydań DVD,
- wybór scen,
- opis pierwszej i drugiej antologii mistrzów horroru, a także zwiastun zapowiadający drugą serię.
Dla wymagających fanów serii nie jest to dobra nowina, że na płycie nie znalazło się nic więcej, ale nie zapominajmy, że już samo to, że serial ukazał się na DVD jest wielkim plusem.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::