MISTRZOWIE HORRORU (SEZON 2) V: PRAWO DO ŚMIERCI ORAZ WSZYSCY WOŁAJĄ O LODY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Masters Of Horror

:: REŻYSERIA ::
Rob Schmidt
(
PRAWO DO ŚMIERCI)

Tom Holland
(
WSZYSCY WOŁAJĄ O LODY)

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
PRAWO DO ŚMIERCI: 58 min.
WSZYSCY WOŁAJĄ O LODY: 57 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: MISTRZOWIE HORRORU (SEZON 2) V: ::
:: PRAWO DO ŚMIERCI ORAZ WSZYSCY WOŁAJĄ O LODY
::

 

Jej ciało jest zwęglone, umysł pozostaje w śpiączce, lecz mimo to, Abby żyje! Jej stan jest krytyczny, ciało walczy z kolejnymi stanami śmierci klinicznej. Trawiony poczuciem winy mąż Cliff, który prowadził samochód w czasie tragicznego w skutkach wypadku, musi podjąć decyzję o odłączeniu żony od aparatury podtrzymującej życie. Jednak, kiedy raz po raz Abbey na chwilę traci życie, jej "wcielenie" zaczyna nawiedzać osoby z najbliższego otoczenia. Cliff wie, że coś jest naprawdę nie tak... 

Wiele lat wstecz, w wyniku głupiego dziecięcego żartu, ktoś nagle stracił życie. Życie potoczyło się dalej, a tragiczne wydarzenie z czasem zostało tylko bladym wspomnieniem. Teraz, dorośli już, "zabójczy" dowcipnisie dostają sygnał, że ktoś jednak nie zapomniał, tego co zrobili. Nie dość, że pamięta, wprowadza w życie okrutną zemstę. Czy dorośli ludzie są w stanie obronić się przed "upiorem przeszłości"? Scenariusz na podstawie opowiadania Hojna Farrisa .


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w formacie 16:9. Większość seriali zapisana jest w formacie telewizyjnym (4:3), co sprawia, że nie wszyscy czuliby komfort z oglądania. Oczywiście nie mogło zabraknąć błędu technicznego, jakim jest ziarnica obrazu. Jednak nie przeszkadza ona w projekcji. Dzięki kontrastowi wszystkie elementy wizji są bardzo dobrze widoczne. Również kolorystyka wywiązuje się ze swojej roli, dlatego też nie zobaczycie dziwnych zamgleń i rozmyć kolorów.

Praktycznie linia melodyczna to najlepszy element każdego wydania DVD. Nie mogło być inaczej, tutaj jest tak samo. Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Podczas oglądania nie natraficie na jakiekolwiek trudności związane złą synchronizacją wizji i dźwięku, czy też brakiem płynności. Po prostu do dźwięku nie ma się do czego doczepić.


:: MENU / DODATKI ::

Menu to klasyczna wersja prostoty oraz łatwości nawigacji po nim. Jak w każdej części mistrzów horroru na początek mamy do wyboru dwa odcinki, po wyborze któregoś z nich zostajemy przeniesieni do pożądanej opcji któregoś z nich. Każda z nich wygląda zupełnie inaczej i posiada inny klimat. Nie zabrakło w nich małych ekraników, gdzie będziecie mogli zobaczyć pojedyncze akcje z filmu. Dodatkowo każda z opcji posiada odrębny podkład muzyczny, który muszę przyznać, że jest odpowiednio dobrany do nich  potrafi wtajemniczyć w klimat produkcji.

Dodatki znajdujące się na płycie to całkowita podstawa większości wydań DVD, które dystrybutor może dołączyć do filmu, oto co możecie tutaj znaleźć:
- zwiastuny dwóch odcinków,
- zwiastuny kilku wydań DVD,
- wybór scen,
- opis pierwszej i drugiej antologii mistrzów horroru, a także zwiastun zapowiadający drugą serię.
Oczywiście nie wszystkim posiadaczom spasują, ale w końcu jest to wydanie mistrzów horroru i warto je mieć.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::