MODLISZKA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Irresistible

:: REŻYSERIA ::
Ann Turner

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Australia

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
140 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Amanda Douge,
Susan Sarandon,
Sam Neill...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
(anamorficzny)

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: MODLISZKA ::

 

Inteligentnie skonstruowany thriller w gwiazdorskiej obsadzie.
Szczęśliwa do niedawna żona i matka - Sophie Hartley nabiera podejrzeń, że piękna współpracownica męża - Mara, chce jej odebrać dom i rodzinę. Początkowo wygląda na to, że Sophie uroiła sobie to zagrożenie, ale wkrótce wokół niej zaczynają się dziać dziwne i niepokojące rzeczy: ktoś obcy kręci się po domu, giną przedmioty, zdjęcia. Sophie czuje się coraz bardziej osaczona, a nikt nie traktuje poważnie jej podejrzeń ... do czasu, gdy okaże się, że prawda jest jeszcze gorsza. 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz jest dziwnym połączeniem perfekcji z amatorszczyzną, inaczej tego nie umiem określić. Przykładem mojej opinii jest fakt, że najlepszy test obrazu następuje podczas mrocznych scen, a te są stworzone w najlepszej jakości. Problem zaczyna się, gdy z półmroku wyłaniają się sceny nagrywane za dnia, wyglądają bardzo dziwnie, ponieważ podczas oglądania dostrzegalne są pikselowate kwadraciki oraz jakieś dziwne rozmazy tła. Obraz zapisany jest w formacie 16:9 (anamorficznie), co sprawia, że świetnie ogląda się film w tej wersji. Nie jest on rozciągnięty, ani zwężony, fani wydań DVD będą wiedzieli o co mi chodzi. Kontrast i kolorystyka stoi na dobrym poziomie, choć czasami mogą być jakieś zawirowania, ale nie przeszkadza to podczas oglądania. Po za wymienionymi elementami nie dopatrzyłem się negatywnych cech obrazu.

Dolby Digital 5.1 zagościło na tym wydaniu DVD. Dźwięk z górnej półki nastawia nas na  rewelacyjne efekty dźwiękowe i świetnie słyszalną ścieżkę dźwiękową. Wszystko się sprawdza. Jak widać DD 5.1 jest najczęściej goszczącą formatem dźwięku na polskim rynku, czasami Vision dorzuci DTS-ES - nowszy rodzaj, z większym biteratem. Jak na razie DTS-ES widziałem tylko na płytach Vision, może jeszcze któryś dystrybutor dołącza ten format, ale ja go nie widziałem. "Modliszka" posiada znakomity dźwięk, który postawi widza na równe nogi, oczywiście jest to tylko thriller, ale jego gwiazdorska obsada wraz z ciekawą fabułą powinna namówić do kupna i obejrzenia filmu. Nie znalazłem w ścieżce dźwiękowej minusów, nie wliczam w to lektora, dlatego też stoi ona na najwyższym  poziomie.


:: MENU / DODATKI ::

Znakomicie zrealizowane i stworzone menu. Jest to połączenie stabilności (która reprezentują nieruchome elementy, takie jak tapeta z głównymi bohaterami) z elementami animowanymi, czy też scenami stworzonymi w formie filmu. Całej tej otoczce przygrywa muzyka instrumentalna, która dobrze odzwierciedla klimat filmu. Każdorazowe wybranie którejkolwiek opcji z interaktywnego menu wiąże sie z przejściem, nie jest ono podobne do tego z PowerPointa, lecz stworzone w firmie animacji, a nawet urywków filmowych. Porządna robota, powiedziałbym, że jest to drugie z lepszych menu jakie widziałem do tej pory, pierwszym było "Ergo Proxy" wydane również przez Vision (Anime-Gate).

Dodatków zamieszczonych na płycie jest osiem, niektóre bardziej przydatne, inne nie, ale wszystkie są zrealizowane z najlepszą precyzją. Oto te dodatki:
- ZWIASTUN - zwiastun kinowy "Modliszki", Vision wybrało dość ciekawy trailler, ponieważ po jego oglądnięciu ma sie jeszcze większą ochotę na zobaczenie tego filmu.
- WYPOWIEDZI AKTORÓW I TWÓRCÓW - o filmie wypowiadają się: Ann Turner, Emily Blunt, Sam Neill oraz Susan Sarandon.
- SCENY USUNIĘTE - jest to pięć scen, których zabrakło w wersji kinowej.
- ALTERNATYWNE ZAKOŃCZENIE - zakończenie, które nie zostało wykorzystane, filmowcy stworzyli zupełnie inne.
- SYLWETKI - opis słowny dwóch sylwetek: Sam Neill i Susan Sarandon.
- ZWIASTUNY INNYCH FILMÓW - spora gama filmów na DVD, jest ich aż dwadzieścia jeden.
- VISION MUSIC - katalog muzyczny Vision.
- INNE DVD - katalog filmowy Vision.
Jak widać lista dodatków jest długa, rzadko mamy przyjemność spotkać taką ilość. Zapraszam do zapoznania się osobiście z tym wydaniem DVD.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::