MROCZNE WIZJE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Visions

:: REŻYSERIA ::
Kevin Greutert

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2015

:: CZAS TRWANIA ::
82 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Isla Fisher,
Jim Parsons,
Eva Longoria...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: MROCZNE WIZJE ::

 

Młoda kobieta wraz z mężem przeprowadza się do zakupionej przez niego winnicy. Gdy zaczynają prześladować ją senne koszmary, zrzuca to na karb wypadku samochodowego, w którym brała udział. Pojawiające się wizje mają jednak coraz bardziej sugestywny charakter. Okazuje się, że posiadłość kryje w sobie tajemnicę, która wymyka się próbom racjonalnego wyjaśnienia.


 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas oglądania "Mrocznych wizji" nie obyło się bez błędów. Najbardziej widocznym jest ziarnica obrazu, która jest standardem wszystkich wydań i w małym stopniu wpływa na jakość. Czasami miałem wrażenie, że kamera źle łapie ostrość, nie tych elementów co trzeba. Niektóre ujęcia posiadają zbyt mało żywe kolory, przez co wydaje się, że obraz jest trochę wypłowiały. Nie zauważyłem pikselozy, czy też innych szumów obrazu. Mimo kilku małych minusów wizja spisuje się całkiem nieźle. Nie zacina się. Współgra wraz z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Podczas oglądania nie zauważyłem żadnych niedoskonałości, które wpływają niekorzystnie na odbiór produkcji. Dźwięk wielokrotnie zostaje poddany próbie, którą przechodzi bez problemów. Linia melodyczna współgra z obrazem. Nie zacina się.  


:: MENU / DODATKI ::

W całości, menu stworzone jest z animowanych elementów i dużego ekranu w tle. Większość opcji jest do siebie podobnych. Zmiana następuje w zapowiedziach, gdzie całkowicie dochodzi do podmiany tła. Nawigacja jest bardzo prosta. Wszystkie elementy są czytelne i stworzone w odpowiedniej tonacji. Nie zabrakło podkładu dźwiękowego, który wprowadza nas w odpowiedni nastrój. 

Na płycie znalazły się standardowe dodatki od Monolithu, która nie do końca uszczęśliwią wszystkich. Oto one:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Dobre wydanie DVD, które mimo kilku braków zadowoli swojego posiadacza. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::