MROŹNE PIEKŁO  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Antarctic Journal

:: REŻYSERIA ::
Pil-Sung Yim

:: JĘZYK ::
Koreański

:: PRODUKCJA ::
Korea Południowa

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
115 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Kang-ho Song,
Ji-tae Yu,
Hee-soon Park

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [2,35:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: MROŹNE PIEKŁO ::

 

Pięcioosobowa ekspedycja wyrusza, by zdobyć "Biegun niedostępności" - najbardziej mroźne i niebezpieczne miejsce na Ziemi w odległym rejonie Antarktydy. W trakcie wyprawy śmiałkowie znajdują dziennik ekspedycji, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach przed laty. Wkrótce po tym zaczynają się dziać coraz bardziej przerażające rzeczy. Okazuje się, że pośród mroźnego piekła czai się coś straszniejszego niż tylko bezwzględna natura...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz jest pierwszym opisywanym przeze mnie elementem składających się na jakość wydanej płyty DVD i muszę stwierdzić, że stoi on na bardzo dobrym poziomie. Dopatrzyłem się tylko jednego małego minusa, który jest obecny a prawie wszystkich filmach wydawanych na DVD. Po za tym jednym małym szkopułem film posiada same plusy, a mianowicie: nie zawodzi kontrast, tak samo jest z odpowiednim doborem rozdzielczości i kolorystyki, dzięki którym nie tworzą się rozmycia obrazu, jak i inne dziwne smugi.

Linia melodyczna została zapisana w trzech formatach. Dolby Digital 5.1 oryginalny i z lektorem to dwie pierwsze opcje do wyboru, które nie zawiodą Cię ani razu. Nie posiadają jakichkolwiek minusów, czy też innych nieprzewidzianych mankamentów. Kolejnym, a zarazem ostatnim dźwiękiem do wyboru jest DTS. Podobnie jak dwa poprzednie brak w nim minusów. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne, a dodatkowo włączając film i oglądając go za pośrednictwem kina domowego będziecie mieli niezłą frajdę, ponieważ dźwięk tutaj odgrywa kluczową rolę.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało zrobione w bardzo prosty sposób, a mianowicie na głównej planszy wykorzystano elementy filmu, w którym umieszczono interaktywne menu. Po przejściu do dwóch możliwych opcji będziecie mili przed oczami praktycznie to samo, jednak zamiast urywków filmu, będzie nieruchoma tapeta. Nie zapomniano o podkładzie muzycznym, jednak jest on identyczny przy wszystkich planszach. Nie mam większych zastrzeżeń do menu, chodź jest bardzo proste, to przynajmniej jest proste w nawigacji, a także bardzo czytelne.

Na płycie nie ma żadnych dodatków, które posłużyłyby jako bonusy. Jedynie co zamieścił wydawca to wybór scen. Trochę dziwne posunięcie, ale jest to film wydawany z gazetą, więc powiedzmy, że jest ona jako gratis. Ogólnie rzecz biorąc, dodatki leżą i kwiczą.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::