MŚCICIEL  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Bone Dry

:: REŻYSERIA ::
Brett A. Hart

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
99 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Luke Goss,
Lance Henriksen,
Tommy Lister...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 

 


:: MŚCICIEL ::

 

Eddie wracając z podróży służbowej do rodziny zostaje porwany przez nieznajomego, który poddaje go serii wymyślnych tortur fizycznych I psychologicznych. Wkrótce okaże się, że motywem działań porywacza jest zemsta. Eddie ma na sumieniu zbrodnię z przeszłości, którą dotąd udawało mu się ukryć. Jednak jego życie już nigdy nie będzie takie samo o ile w ogóle przeżyje...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Dopatrzyłem się tylko jednego minusa, a mowa tutaj o efekcie ziarna, które nie jest widoczne przez cały czas trwania filmu, tylko w jaśniejszych scenach. Znakomity kontrast uwypukla wszystkie elementy obrazu. Nie doświadczycie również pikselozy, czy też zlewania się kolorów. Obraz współgra wraz z dźwiękiem.

Dźwięk to oczywiście Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej. Tylko komentarz twórców zapisany jest w DD 2.0. Cała linia melodyczna jest znakomicie słyszalna, dosłownie nic nie przeszkadza jej w trakcie odtwarzania. Doniosłe dźwięki mogą podnieść adrenalinę, dlatego też oglądajcie film przy maksymalnej głośności.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wygląda świetnie. Wspaniały dobór kolorystyczny w stu procentach pasuje do scenerii i aranżacji filmu. Królują tutaj kolory pustyni, oraz elementy, które były głównym prekursorem akcji. Oczywiście nie zabrakło podkładu muzycznego, który dość ciekawie współgra z grafiką menu. Każda opcja z menu różni się kilkoma elementami, które tworzą specyfikę menu, oczywiście zostaje cały podkład (tapeta). Menu stworzone jest w sposób interaktywny.

Dystrybutora zamieścił kilka ciekawych dodatków, które są warte przejrzenia i bliższego zaznajomienia się z nimi, oto one:
- ZWIASTUN - trailler kinowy "Mściciela".
- SYLWETKI - jest to opis dwóch głównych aktorów występujących w "Mścicielu".
- ZWIASTUNY - pokaźna liczba traillerów filmów, które wydał Vision na DVD, a jest ich aż trzydzieści dwa.
- REPORTAŻ Z PLANU - tutaj nic chyba nie trzeba wyjaśniać, sam tytuł mówi o tym co Was czeka.
- INNE DVD - katalog filmowy Vision.
- VISION MUSIC - katalog muzyczny Vision.
Jak widać bonusów trochę jest, więc możecie śmiało być zadowoleni z kupna filmu. Ja osobiście polecam ten film, jest on bardzo dobrym.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::