MULHOLLAND DRIVE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Mulholland Drive

:: REŻYSERIA ::
David Lynch

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Francja, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2001

:: CZAS TRWANIA ::
146 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Naomi Watts,
Laura Harring,
Justin Theroux...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 

 


:: MULHOLLAND DRIVE ::

 

Mulholland Drive opowiada historię dwu kobiet wplątanych w tajemniczą intrygę kryminalną i uwikłanych w burzliwy trójkąt miłosny. Ta fascynująca opowieść posiada wszystkie charakteryzujące cechy stylu Lyncha - mroczną tajemnicę, hipnotyczną atmosferę, błyskotliwy humor, niesamowite obrazy i przejmującą muzykę. Ale jest w niej także coś, co sprawia, że film ten staje się wyjątkowy w dorobku tego reżysera - niezwykle wciągającą łamigłówką, którą można rozwiązać i racjonalnie wytłumaczyć. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni klucz i z tajemnicy Zagubionej autostrady wyłania się... prosta historia. Tak jak kiedyś widzowie Miasteczka Twin Peaks zastanawiali się: "kto zabił Laurę Palmer", tak teraz szukać będą odpowiedzi na pytanie: Co tak naprawdę wydarzyło się na Mulholland Drive?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na dobrym poziomie, nie jest kiepski, ale nie jest też rewelacyjny. Podczas oglądania dostrzegłem dwa minusy. Pierwszym z nich jest ziarnica, która na dłuższą metę może denerwować. Drugim minusem jest złe dobranie ostrości w niektórych momentach, ponieważ niekiedy twarze są zamazane i nieostre. Po za tymi dwoma negatywami nie znalazłem. Kolorystyka jest dobrze dobrana. Również nie dostrzegłem zacinania się obrazu, czy też niewspółgrania z dźwiękiem. Nie znajdziecie tutaj pikselowatych kwadracików, która są dużo gorsze od ziarnicy.

Dźwięk standardowo zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1, a dodatkowo na tym wydaniu DVD zamieszczono również DTS-ES. Do formatów nie można sie przyczepić, ponieważ wszystko tutaj stoi na najwyższym poziomie i nie dekoncentruje podczas oglądania. Linia melodyczna współgra wraz z obrazem. Ani na chwilę nie doświadczycie zacinania się dźwięku, jak również jego postojów. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne, nie będzie momentów, w których będziecie się domyślać co tak na prawdę słyszycie. Dźwięk to solidna robota.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobiono w dość ciekawy sposób. Oczywiście w każdej opcji nie mogło zabraknąć tapety z filmu, która zmienia się po przejściu do każdej z nich. Trochę rozczarowałem sie podkładem muzycznym, ponieważ jest on wszędzie taki sam. W każdej opcji jest umieszczony mały ekranik, gdzie możemy zobaczyć urywki z filmu. Trochę zdziwiłem się, że nie ma działu ustawienia, wszystkie opcje które tam powinny być są w głównym menu. Dziwne rozwiązanie, ale cóż niech i tak będzie.

Mile zaskoczyły mnie dodatki, ponieważ jest ich więcej niż dystrybutorzy dodają w standardzie. Oto one:
- WYBÓR SCEN - szybka nawigacja po filmie.
- ZWIASTUNY - na płycie znajdują się dwa traillery, omawianego przeze mnie filmu oraz "Porozmawiaj Z Nią".
- WYWIADY - cztery wywiady z aktorami i reżyserem.
- WYCIĘTE SCENY - około sześciu minut wyciętych scen, których Lynch nie umieścił w filmie.
Jak widać po opisie wydania DVD film warto zakupić/zobaczyć. Zastosowano tutaj wiele ciekawych wątków, które mogą spodobać się szerszej widowni. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::