MUTANT 3: OBROŃCA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Mimic 3: Sentinel

:: REŻYSERIA ::
Donal A. Wolhem

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2003

:: CZAS TRWANIA ::
73 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Karl Geary,
Alexis Dziena
Rebecca Mader

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DTS-ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 ; 1.85:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 1/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 3/6

 

 

 


:: MUTANT 3: OBROŃCA ::

 

Marvin od wielu lat choruje na przewlekłą chorobę, dlatego też nie może zbyt często wychodzić ze swojego pokoju. Cały czas obserwuje swoich sąsiadów, robiąc im zdjęcia i katalogując je na swojej ścianie płaczu. Niespodziewanie pewnego dnia zaczynają znikać lokatorzy mieszkający razem z Marvinem. Koszmar  z przed lat powraca. Zmutowane, gigantyczne karaluchy, obierają gatunek ludzki na swoje pożywienie. Marvin wraz ze swoją siostrą i nowo poznaną dziewczyną z sąsiedztwa, muszą walczyć o przetrwanie gatunku ludzkiego, a zarazem spróbować przeżyć spotkanie z krwiożerczymi bestiami. Czy im się to uda? Sami się przekonajcie…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz został zapisany w dwóch formatach: 16:9 anamorficzny oraz 1.85:1. Podczas oglądania nie doświadczyłem jakichkolwiek zakłóceń w postaci załamania obrazu, czy też pikselowatych kwadracików. Co najważniejsze barwy są ostre, obraz nie zmywa się w jedną całość, a kontrast i ostrość stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Trzeba przyznać wydawcy, że odwalił kawał dobrej roboty, ponieważ film trafił od razu na nośniki DVD i VHF, a budżet przeznaczony na tę produkcję nie był zbyt duży.

Dźwięk zapisany jest w najlepszym jak dotąd formacie dostępnym na rynku. Mowa tutaj o Dolby Digital 5.1, zarówno w języku oryginalnym jak i z lektorem. Dodatkowo możemy wybrać DTS-ES, jednak tylko w wersji oryginalnej. Podczas oglądania nie ma jakichkolwiek zakłóceń w postaci szumów czy innych zawirowań dźwięku. Wszystkie dialogi są bardzo dobrze słyszalne, a przy dobrym sprzęcie da się usłyszeć nawet najcichszy szelest .Świetnie została stworzona wersja z lektorem. Ogląda się ją prawie jak oryginał, nie przytłumia dźwięków słyszalnych w tle.


:: MENU / DODATKI ::

Wykonanie menu zasługuje na bardzo dobrą oceną. Poszczególne sekcje płyty przywdziane są w inną szatę graficzną. Dodatkowo dochodzi interaktywne menu oraz klimatyczna muzyka. Główne menu zbudowane jest najlepiej, pod "plakatem" umieszczone są najlepsze sceny w formie filmu, a w tle słychać przeraźliwe krzyki ofiar. Praktycznie całość została zrobiona w odcieniach zieleni, jednak nie odstrasza to od oglądania filmu, powiedziałbym, że nawet przyciąga wzrok widza wprowadzając go w klimat "Mimic 3".

Dodatki to najsłabszy element tego wydania DVD. Na płycie znajduje się tylko bezpośredni dostęp do dwunastu scen, oraz katalog SPI. Na okładkę wkradł się pewien błąd w postaci informacji, że do filmu dołączony jest zwiastun. Wchodząc do menu nie mogłem się go doszukać. Prawdopodobnie jest to pewne przeoczenie dystrybutora.


:: KRÓTKO O FILMIE ::

"Mimic 3" to kolejny film, który szybko przejdzie w zapomnienie. Oglądając go, ani razu nie otarłem się nawet o najmniejsze uczucie przerażenia. Nie jest to do końca horror, chociaż twórcom filmu pewnie o to chodziło , nie wiem czy podciągnąłbym go nawet pod thriller. Jest to już trzecia część z serii Mimic,  mam nadzieję, że ostatnia. Powiem krótko: zero strachu, zero adrenaliny, ale za to sto procent nudy. Nie polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::


:: FILM DOSTARCZYŁO ::