NAGI INSTYNKT 2  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Basic Instinct 2

:: REŻYSERIA ::
Michael Caton Jones

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA, Hiszpania,
Niemcy, Wileka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
116 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Sharon Stone,
David Morrisey,
David Thewlis...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
0

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: NAGI INSTYNKT 2 ::
WERSJA NIEOCENZUROWANA

 

W sprawie Cathrine Tramell (Sharon Stone), oskarżonej o zamordowanie kochanka, zaangażowany zostaje uznany londyński psychiatra, Robert Glass (David Morrisey). Jego zadaniem jest udowodnienie jak groźna jest, znana nam z pierwszej części erotycznego thrillera wszechczasów, autorka bestsellerowych kryminałów. Zafascynowany Cathrine, Glass, wbrew swoim zasadom i ostrzeżeniom pozwala na jej na uwodzicielska grę w trakcie dochodzenia. Zda sobie sprawę, że stracił kontrolę nad sytuacją, dopiero gdy ginąć zaczną kolejne osoby z jego najbliższego otoczenia. Opisane przez Cathrine morderstwa, jak wiemy, potrafią przenosić się z literackiej fikcji do realnego życia...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Z obrazem jest różnie. Na ogół jest on czysty i klarowny, ale zdarza się i tak, że widzimy małą mgiełkę, najbardziej widoczne jest to, w scenach gdzie panuje półmrok. Jest to rzadkością, ale mgiełka pojawia się, co wpływa trochę na ostrość obrazu. Po za tym nie dopatrzyłem sie jakiś większych błędów. Kolorystycznie obraz stoi na dobrym poziomie, nie spotkałem takiej sytuacji, w której przesycenie kolorów byłoby tak rażące, że nie dałoby sie oglądać danej sceny. Obraz chodzi gładko, nie zacina się, nie zwalnia. Jedynie mogą być problemy przy zmianie warstwy, obraz może na chwile się zatrzymać, ale będzie to dosłownie jedna sekunda.

Dźwięk zarówno oryginalny jak i z lektorem to wersja Dolby Digital 5.1 oraz w wersji oryginalnej mamy przyjemność usłyszeć DTS. Jedynie wersja z lektorem posiada swoje wady, a mianowicie, podczas oglądania możemy spotkać takie sceny, które będą w małej mierze zagłuszane przez głos lektora, co spowoduje mniejsze napięcie oglądającego lub niezrozumienie danej sceny. Po za tym nie znalazłem większych minusów. Oczywiście DD 5.1 i DTS 5.1 to formaty, w których wszystko jest czyste i klarowne. Najmniejsze szmery, przy dobrym sprzęcie, mogą okazać się "dobrą nauczką" dla spragnionych wrażeń. Dźwięk nie wyprzedza obrazu, współgra z nim na całej linii.


:: MENU / DODATKI ::

Menu główne wykonane jest świetnie. Całość składa sie z urywków z filmu, które coróż zmieniają się. Każe wybranie którejś z opcji wiąże się z "przejściem" (po kliknięciu na którąś z opcji następuje wprowadzenie w postaci krótkiego filmu). Dodatkowo dochodzi muzyka, która nie nieodzownym elementem całego menu. Każda z opcji wykreowana jest zupełnie inaczej, w tle możemy zobaczyć inne urywki z tej produkcji i inny projekt menu. Jedyną wspólną cechą jest nieruchomy element w postaci jednego z głównych bohaterów, którzy wykreowani są na wzór nieruchomego elementów, coś ala tapeta.

Muszę wspomnieć, że jest to wersja nieocenzurowana, dlatego też jest ona trochę dłuższa. Same dodatki trwają sześćdziesiąt dwie minut, co sprawia, że każdy powinien być usatysfakcjonowany z tego wydania DVD. Oto lista dodatków, które znajdziecie na płycie:
- usunięte sceny z wersji kinowej,
- fragment filmu w rozdzielczości HD 720 p z możliwością odtworzenia na komputerze z napędem DVD,
- zwiastun,
- z planu,
- o filmie,
- alternatywne zakończenie,
- wywiady z dziewięcioma osobami, w tym reżyserem i producentem.
Jak widać, do wyboru do koloru. Tylko wybierać i oglądać, a jest co. Polecam. 

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::