NAWIEDZONY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Haunted

:: REŻYSERIA ::
Lewis Gilbert

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA, Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
1995

:: CZAS TRWANIA ::
104 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Aidan Quinn,
Kate Beckinsale,
Anthony Andrews...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: NAWIEDZONY ::

 

"NAWIEDZONY" to przerażająca opowieść o zjawiskach nadprzyrodzonych, klasyczna historia o mrocznych tajemnicach i romantycznej miłości. Aidan Quinn gra rolę profesora parapsychologii Davida Asha, człowieka, na którego odczuciach przeszłość pozostawiła nieodwracalny ślad. Kiedy przystępuje do badania tajemniczych zjawisk w posiadłości Edbrook House, przestaje wierzyć nawet w stan własnego umysłu [opis pochodzi z filmweb.pl].


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz posiada jedynie jedną małą wadę, która towarzyszy praktycznie wszystkim wydaniom DVD, mowa jest tutaj o ziarnicy obrazu, jednak nie wpływa ona na jakość odtwarzanego filmu, dlatego nie musicie się zbytnio przejmować tym elementem. Po za tym nie dopatrzyłem się innych minusów. Kolorystyka została dobrze dobrana przez co nie tworzą się dziwne zamglenia na telewizorze, ani efekt przechodzenia kolorów jeden na drugi. Kontrast świetnie wywiązuje się ze swojej roli, dzięki czemu wszystko będzie dobrze widoczne.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej jak i polskiej z lektorem. Do ścieżki dźwiękowej nie mam żadnych zastrzeżeń, ponieważ nie posiada ona błędów. Nie doświadczycie szumów, które spowodowane byłyby złym nagraniem filmu przez dystrybutora. Wszystkie dźwięki są bardzo dobrze słyszalne, nawet te drugoplanowe. Brak zakłóceń powoduje świetny odbiór tego wydania DVD od strony technicznej.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało wykonane w prosty i przejrzysty sposób, dlatego też nikt przy nawigacji po nim się nie zagubi. Jak dla mnie jest ono za mało mroczne i nie posiada elementów, które wskazywałyby, że jest to horror. Jedynie główna plansza posiada klimatyczny podkład muzyczny, który skłania Nas abyśmy myśleli, że jest to właśnie horror. Dodatkowo poruszanie się po menu wiąże się z dodatkowymi animacjami, które są ciekawym dodatkiem. Wszystkie opcje posiadają animacje oraz interaktywne menu. Ogólnie rzecz biorąc, wydanie "Nawiedzonego" stoi na dobrym poziomie.

Z dodatkami jest tutaj problem, ponieważ ich praktycznie nie ma. Na płycie znajduje się jedynie katalog DVD filmów wydanych przez Kino Świat. Oczywiście nie zabrakło wyboru scen, ale to już jest podstawa każdego wydania DVD, więc tylko o tym wspomniałem.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::