NAZNACZONY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Insidious

:: REŻYSERIA ::
James Wan

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2010

:: CZAS TRWANIA ::
99 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Patrick Wilson,
Rose Byrne,
Barbara Hershey...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: NAZNACZONY ::

 

„Naznaczony” to intrygujący i zaskakujący horror, który bez trudu znajdzie swoje miejsce obok takich klasyków gatunku jak „Egzorcysta”, „Omen”, czy „Duch”.

Młode małżeństwo z trójką małych dzieci kupuje wymarzony dom. Ich początkowa radość zostaje jednak przerwana przez dziwne i niewytłumaczalne zjawiska, które towarzyszą im od momentu przeprowadzki. Po upadku z drabiny ich syn zapada w tajemniczą śpiączkę. Zrozpaczeni rodzice szukają zewsząd pomocy. Wkrótce przyjdzie im zadać sobie pytanie, czy to na pewno dom jest źródłem nękających ich zjawisk…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (anamorficzny). Obraz stoi na dobrym poziomie. Widoczne są przebarwienia ciemniejszych scen, jednak nie zwraca się na to tak dużej uwagi. Nieodłącznym elementem tego wydania jest również ziarnica obrazu. Zdarza się również, że tło "pulsuje", mieni się różnymi kolorami. Nie jest to raczej błąd wydawcy, ale problem z zbyt dużą kompresją filmu. Mimo tych błędów film ogląda się bez większych kłopotów. Obraz działa płynnie, nie zawiesza się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to jedyny element wydania, który pozbawiony jest błędów, co sprawia, że widz będzie usatysfakcjonowany podczas projekcji. Dobre kino domowe w kluczowych momentach  gwarantuje Wam ciarki na plecach. 


:: MENU / DODATKI ::

Menu to standardowy twór Vision. Na głównej planszy wydawca prezentuje nam postać chłopca, na którego tle widoczny jest dom, w którym dochodzi do niewyjaśnionych zjawisk paranormalnych. Standardowo wydawca dołożył kilka elementów animowanych oraz mroczny podkład muzyczny, tylko szkoda, że dla wszystkich plansz jest on taki sam. Brak jakichkolwiek przeszkód w poruszaniu się po czytelnym menu. Kolorystyka oraz cały projekt został trafiony w stu procentach.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki, które Vision zamieszcza na każdym wydaniu DVD, oto co znajdziecie:
- zwiastun kinowy,
- sylwetki aktorów i twórców,
- spot TV 15 sek.,
- zwiastuny innych filmów DVD,
- inne DVD.
Wydanie "Naznaczonego" stoi się na dobrym poziomie. Mimo braku dodatków, film warto zobaczyć. Polecam!

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::