NERVE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Nerve

:: REŻYSERIA ::
Henry Joost,
Ariel Schulman

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2016

:: CZAS TRWANIA ::
92 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Emma Roberts,
Dave Franco,
Juliette Lewis...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD + książka


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 3,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: NERVE ::

 

Vee ma już dość życia w cieniu swej kochającej popularność przyjaciółki Sydney. Pewnej nocy postanawia wyrwać się ze swego poukładanego świata i wyrusza do Nowego Jorku, by wziąć udział w Nerve. Gra zaczyna się od prostych zadań: trzeba pocałować przystojnego nieznajomego, a potem wraz z nim ukraść coś z luksusowego domu towarowego. Zabawa się rozkręca. Vee i jej nowy przyjaciel Ian zyskują coraz większą popularność wśród Widzów, którzy prześcigają się w podbijaniu stawki i wymyślaniu coraz bardziej niebezpiecznych zadań. Wkrótce jednak Vee zdaje sobie sprawę, że stała się obiektem manipulacji. Jej internetowe konta zostają zhakowane, karty kredytowe zablokowane, a ona sama staje się więźniem Nerve. To już nie zabawa, a walka o życie na oczach milionów anonimowych Widzów.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas projekcji natkniecie się na ziarnicę obrazu, która nie jest uciążliwa, jednak w niektórych scenach jest mocno widoczna. Dodatkowo dochodzi do mienienia się tła różnymi pastelami, co może być spowodowane dużą kompresją. Dodatkowo wersja z napisami posiada dziwna otoczkę. Wady te są dużo mniej widoczne z dalszej odległości, a nie z metra. Więcej niedoskonałości nie znalazłem. Kolorystyka jest żywa, brak wypłowiałych pasteli. Obraz działa płynnie i nie dochodzi do zatrzymań. 

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Podczas oglądania nie zauważyłem żadnych niedoskonałości, które wpływają niekorzystnie na odbiór produkcji. Dźwięk jest tutaj jednym z najważniejszych elementów, napędza cały klimat i trzyma w niepewności, nadając lekką nutę tajemniczości. Linia melodyczna współgra z obrazem. Nie zacina się.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Monolith zastosował we wszystkich opcjach animowane elementy wraz z tłem. Same tło nie zmienia się na poszczególnych planszach, jedynie zmianie podlegają interaktywne opcje do wyboru. Nie zabrakło podkładu dźwiękowego, który jest identyczny dla całego menu. Kolorystycznie można mieć kilka obiekcji, jednak utrzymane jest ono w pastelach umieszczonych na opakowaniu DVD. Dominują pastele nie związane z thrillerem, lecz z jakąś cukierkową produkcją. Jednak jako całość menu prezentuje się dość dobrze, a co najważniejsze jest przyjemne dla oka. Nie będziecie mieć problemów z nawigacją. Wszystko jest czytelne i poprawnie rozmieszczone.

Na płycie znalazło się kilka dodatków, które są podstawą każdego wydania Monolithu. Wydawca dołączył jeszcze jeden mały bonus, w postaci wypowiedzi na temat produkcji. Oto one:
- wybór scen,
- zwiastun,
- krótkie wypowiedzi aktorów o produkcji - Emma Roberts oraz Dave Franco.
- zapowiedzi.
Wydanie stoi na dobrym poziomie. Wydawca do dodatków dorzucił dwie krótkie wypowiedzi aktorów, które urozmaicają bonusy. Ciekawy film, który spełni Wasze oczekiwania. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::