NIE MÓW NIKOMU  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Tell No One
(Ne Le Dis A Personne)

:: REŻYSERIA ::
Guillaume Canet

:: JĘZYK ::
Francuski

:: PRODUKCJA ::
Francja

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
DVD 1 - 125 min.
DVD 2 - 115 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Francois Cluzet,
Marie-Josee Croze,
 Andre Dussollier
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
2 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 

 


:: NIE MÓW NIKOMU ::

 

Trzymająca w napięciu ekranizacja bestsellerowego kryminału Harlana Cobena. Żona Alexa zostaje brutalnie zamordowana. 8 lat później mężczyzna dostaje anonimowy e-mail z nagraniem, na którym dostrzega swoją żonę. Następnie otrzymuje wskazówkę gdzie i kiedy będzie mógł ją spotkać. Czy Margot wciąż żyje? Nic nie jest takie, jak się wydaje. Nie ufaj nikomu. Nie wierz nikomu. Nie mów nikomu.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na dobrym poziomie. Podczas oglądania dostrzegłem jedynie jeden element, który można uznać za minus wydania, a jest nim efekt ziarna. Jednak ten defekt nie przeszkadza w projekcji i po pewnym czasie w ogóle nie zwracamy na niego uwagi. Kolorystyka, kontrast wywiązują się ze swojej roli, nie tworząc dziwnych zamgleń, czy też pikselozy, która potrafi nieźle zdenerwować i odtrącić od oglądania. Nie doświadczycie zatrzymywania się obrazu, jedynie podczas zmiany warstwy może to nastąpić, a tak po za tym jednym razem nie powinno do tego dojść.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5. 1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Jednak od razu uprzedzam, że jest to produkcja francuska, więc dla ludzie nie znających tego języka będą skazani na wersję z lektorem, która jak wiadomo jest trochę gorszej jakości,  to dlatego, że lektora czasami tłumi dźwięki dobiegające z tła. Po za tym małym mankamentem nie dostrzegłem innych minusów.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobione jest w przejrzysty i czytelny sposób. Na głównym planie widnieje nieruchoma tapeta, w której wycięty jest mały ekran w postaci człowieka, gdzie można zobaczyć kilka scen z filmu. Po przejściu do którejś z opcji zmienia się grafika, która jest podobna do siebie. Każda z opcji posiada odrębny podkład dźwiękowy, jednak czy tak do końca one pasują do tego gatunku filmowego, to sam nie wiem, bo są trochę dziwne i mało klimatyczne. Kolorystyka menu jest za jasna. Oczywiście opcje menu zrobione są w interaktywny sposób. Na drugiej płycie, która zawiera dodatki jest identycznie.

Dodatków nie ma zbyt wielu, jednak czas ich trwania mówi sam za siebie, dlatego też warto je zobaczyć i dowiedzieć się coś więcej o tym filmie. Oto te dodatki:
- ZWIASTUN,
- O FILMIE,
- Z PLANU,
- NIEWYKORZYSTANE SCENY.

Bardzo dobre wydanie DVD. Na dodatki oraz inne elementy nikt nie powinien narzekać, ponieważ stoją na dobrym poziomie. POLECAM!

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::