NIE OGLĄDAJ SIĘ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Ne te retourne pas

:: REŻYSERIA ::
Marina De Van

:: JĘZYK ::
Francuski

:: PRODUKCJA ::
Francja

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
106 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Sophie Marceau,
Monica Bellucci
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [1.78:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: NIE OGLĄDAJ SIĘ ::

 

Monica Bellucci i Sophie Marceau: od dawna w jednym filmie nie spotkały się dwie równie piękne kobiety. Wspaniała obsada połączona z zagadkową historią.

Pisarka Jeanne (Sophie Marceau), przykładna żona, matka dwójki dzieci, jest pochłonięta swoją najnowszą powieścią. Niespodziewanie wokół niej zaczyna zmieniać się rzeczywistość... Najpierw ulegają niemal niezauważalnej zmianie drobne detale, potem jej ciało. Zaniepokojona, szuka wsparcia wśród bliskich. Jednak nikt z otoczenia Jeanne nie potwierdza tych zmian. Rodzina jest przekonana, że jej obsesja bierze się ze stresu, przepracowania i pisarskiej fantazji. Jeanne niemal wierzy, że mają rację. Aż do dnia, w którym wśród szpargałów swojej matki odkrywa zdjęcie. Ono naprowadza ją na ślad pewnej Włoszki. Od tej chwili nic już nie jest oczywiste. Odmieniona Jeanne odkrywa tajemniczą przeszłość i sekrety swojej tożsamości.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Obraz prezentuje się bardzo dobrze. Jedynym małym błędem jest mała ziarnica obrazu, na którą praktycznie nie zwraca się uwagi. Zastosowano bardzo dobry kontrast, przez co wszystkie elementy obrazu są świetnie widzialne. Film został odpowiednio skompresowany, przez co nie tworzą sie załamania obrazu. Obraz współgra wraz z linią melodyczną, nie mamy więc podziału tych dwóch elementów.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Linia melodyczna to najlepszy element tego wydania DVD. Nie doświadczycie tutaj ani jednego minusa, spowodowanego wina wydawcy. Wszystkie dźwięki są bardzo dobrze słyszalne, a co najważniejsze brak jest tutaj niepożądanych szumów i innych zanieczyszczeń linii melodycznej. 


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. W stu procentach pasuje do klimatu filmu. Zastosowano tutaj dwie metody, oczywiście wersja z elementami animowanymi oraz stałymi. Nie zabrakło instrumentalnej muzyki, która w znakomity sposób nadaje odpowiedni ton całemu menu. Może menu zrobiono w jasnych kolorach, jednak w tym wypadku nie gra to większej roli. Poruszanie po menu nie sprawia żadnych problemów, wszystko jest dobrze widoczne.

Jest to pierwszy i ostatni element całego wydania DVD, na którym można zawieść się i to bardzo. Dodatków praktycznie tutaj nie ma, ponieważ na płycie znajdują się jedynie:
- wybór scen,
- zwiastuny.
Ciężko powiedzieć, że są to konkretne bonusy, które spodobają się szerszej publice. 

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::