NIEZAPOMNIANA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Fatale

:: REŻYSERIA ::
Deon Taylor

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2020

:: CZAS TRWANIA ::
98 min.

:: WIEK ::
12 lat

:: OBSADA ::
Hilary Swank,
Michael Ealy,
Mike Colter...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: NIEZAPOMNIANA ::

 

Kiedy odnoszący sukcesy agent sportowy (Michael Ealy) daje się ponieść namiętności i spędza noc z uwodzicielsko piękną i niebezpieczną policjantką Valerie Quinlan (Hilary Swank), nie podejrzewa, że pozornie niezobowiązująca przygoda będzie miała daleko idące konsekwencje. Teraz, zmanipulowany i uwikłany w prowadzone przez nią śledztwo, zdaje się być w sytuacji bez wyjścia. Jak daleko będzie w stanie się posunąć, by uratować swoje małżeństwo?

[OPIS WYDAWCY]


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Wizja prezentuje się dobrze. Standardowo znajdziecie tutaj małą ziarnicę obrazu, jednak nie ma się co martwić, ponieważ nie przeszkadza ona w projekcji. Kolorystyka jest stonowana, nieprzesycona, a kontrast odpowiedni. Nie mam również zarzutów co do kompresji obrazu, zaś drugi plan radzi sobie świetnie. Pastele nie załamują się i nie tworzą dziwnej poświaty. Jest to typowy standard, jak na dzisiejsze czasy.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno wersja oryginalna, jak i ta z polskim lektorem. Pełni ona tutaj bardzo ważną rolę. Nie dość, że nadaje tempo produkcji, to jeszcze utrzymuje klimat. Podczas projekcji nie natrafiłem na żadne błędy. Dźwięk jest czysty i pozbawiony mankamentów. Świetnie współgra z obrazem, nie zacina się.


:: MENU / DODATKI ::

Monolith tym razem stworzył na prawdę dziwne menu. Taki trochę psychodeliczne, ponure,  zarazem klimatyczne. Prawdę mówiąc nie ma w nim nic zaskakującego. Animowane elementy przypominają bardziej stare animacje z WinAmpa, niż coś na miarę dzisiejszych czasów. Klimatyczny podkład dźwiękowy, nastrajający i dość specyficzny. Nie mogę zarzucić menu, że jest nieczytelne, bo tak nie jest. Charakteryzuje je prostota w nawigacji i intuicyjność.

Na płycie znalazło się kilka standardowych dodatków, które promują same wydawnictwo. Oto co tutaj znajdziecie:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen.
Wydanie DVD stoi na dość dobrym poziomie. Film trzyma w napięciu, a samą produkcję dobrze się ogląda. Polecam.

AUTOR: MICHAŁ N.

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::