NIEZNAJOMI: OFIAROWANIE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Strangers: Prey at Night

:: REŻYSERIA ::
Johannes Roberts

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2018

:: CZAS TRWANIA ::
82 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Christina Hendricks,
Bailee Madison,
Martin Henderson...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
Książka + DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: NIEZNAJOMI: OFIAROWANIE ::

 

Czteroosobowa rodzina Jamesonów zostaje zmuszona przez okoliczności do przeprowadzki w odludną okolicę. Dom okazuje się zaskakująco przytulny i wszystko wskazuje na to, że niesprzyjający los wreszcie postanowił uśmiechnąć się do Jamesonów. Jednak pewnej nocy rozlega się pukanie do drzwi… 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, w oryginalnym kinowym formacie 2.40:1. Obraz stoi na średnim poziomie. Nie wiem, czy problem jest po mojej stronie, czy po prostu tak film jest nagrany na DVD. Coś nie tak jest z dużą ziarnicą obrazu oraz złą kompresją (opisuję to co widzę na ekranie komputera, więc u każdego z Was może być inaczej). Duża ziarnica obrazu połączona z słabą kompresją powoduje, że niektóre sceny wydają się niewyraźne i pozbawione stu procentowej ostrości. Również można mieć obiekcje do ciemnych pasteli, a w szczególności do ich nasycenia - czarne nie jest do końca czarne. Brak innych zabrudzeń wizji. Obraz działa płynnie i nie zacina się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Dźwięk to najlepszy element wydania. Pełni on bardzo ważną rolę i wielokrotnie da o sobie znać. Nakręca napięcie i podtrzymuje mroczny klimat. Dźwięk działa czysto, nie zacina się i nie można znaleźć w nim żadnych minusów.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na bardzo dobrym poziomie. Mimo, że wszystkie opcje wyglądają podobnie, podoba mi się schemat całego menu. W centralnej części mamy naszych oprawców czekających na ofiarę. Świetne tło, wręcz mroczne i mocno klimatyczne. Do tego wydawnictwo dodało ciekawy efekt pulsacji, który wygląda bardzo dobrze. Nie zabrakło klimatycznego podkładu dźwiękowego. Nie będziecie mieć problemów z nawigacją, wszystko jest czytelne i ułożone w prawidłowy sposób. Mimo, że czcionka jest biała, to i tak jest świetnie widoczna. Jedynym minusem może być powtarzalność wszystkich opcji, jednak Monolith już mnie do tego przyzwyczaił.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki umieszczane na DVD przez Monolith. Dodatkowo wydawca zamieścił krążek w książkowym wydaniu, gdzie mamy klika ciekawych informacji na temat produkcji. Oto co znajdziecie na płycie:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- książka.
Wydanie książkowe "Nieznajomi: Ofiarowanie" wypada całkiem dobrze, mimo małego problemu z wizją. Wydaje mi się, że nie powinniście być zawiedzeni po jego kupnie. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::