NOC ŻYWYCH TRUPÓW  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Night Of The Living Dead

:: REŻYSERIA ::
George A. Romero

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1968

:: CZAS TRWANIA ::
98 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Duane Jones,
Judith O'Dea,
Karl Hardman

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Czarno - Biały

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 


:: NOC ŻYWYCH TRUPÓW ::

 

Miała być to spokojna wycieczka w rodzinne strony. Barbara i Johnny nie wiedzieli jednak, że w chwili, gdy zdecydowali się odwiedzić grób rodziców Amerykę lat 60, opanowały zombie. Aby przeżyć kolejny dzień musiały znaleźć świeże, ludzkie mięso. Dla Johnny,ego, powalonego na ziemię przez pierwszego żywego trupa wycieczka skończyła się różnie szybko jak się zaczęła. Barbara znalazła schronienie w opustoszałym domu, do którego wkrótce dotarli przypadkowi ludzie szukając bezpiecznego miejsca. Ludzie nie byli jednak jej jedynymi gośćmi tej nocy...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Czarno biały, z błędami od starości i tą ponurą tajemniczością obraz sprawia że film robi piorunujące wrażenie. Jak na film z lat 60-tych film jest wart obejrzenia i jest jednym z pierwszych filmów o żywych trupach. Nie sposób ocenić obraz bo niestety nie żyłem w tych latach a przecież jakbym porównał obraz do współczesnych filmów to bym nieźle sobie nabroił. Jak dla mnie obraz jest na wysokim poziomie jak na tamte lata a w wydaniu DVD ciekawie wygląda. Na pewno w latach 60-tych ludzie nawet sobie nie wyobrażali że takie arcydzieło będzie dla nich (czymś nowym) na krążku DVD.

Dźwięk jak na tamte lata robi spore wrażenie, lecz na nasze współczesne lata to juz nie będzie dla nie których miało smaku. Mi się bardzo podobało, dzięki dźwiękowi w nie których momentach się przestraszyłem. W jednym momencie muzyka jest tak przytłaczająca dla ucha i przerażająca że naprawdę jak na tamte lata to jest wielki sukces. Już mogę tylko sobie wyobrazić widza w latach 60- tych jak siedzi skulony i przestraszony w fotelu. Polecam, są niezłe efekty.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest jednym słowem doskonałe. Na pierwszym planie zobaczymy oczywiście w czarno białym kolorze (obrazie) żywe trupy a z góry ekranu będzie lała się czerwona krew do dołu ekranu. Polecam spore efekty, a muzyka... Naprawdę przerażająca jest do tego muzyka, usłyszymy krwiożercze zombie, jak się można domyśleć w trakcie ataku czy jedzenia ludzi. Super efekt daje nam menu, gorąco polecam.

Jak na wydanie DVD z gazety, nie jest źle, dołączone nam będzie wywiad z jednym z głównych bohaterów. Mianowicie wywiad przed jego śmiercią opowiadający o filmie. Niestety autorzy krążku nie przetłumaczyli nic z tego wywiadu, mogły by być chociaż napisy. No ale cóż może zabrakło pieniędzy? Dodatki: Wybór scen, Wywiad.

Klasyka i jeszcze raz klasyka. Koło tego filmu nie można przejść obojętnie. Film inspirował wielu spółczesnych reżyserów i jest jednym słowem kawałem dobrej roboty. Polecam obejrzeć, będziecie mieli spore wrażenia. Pamiętając ze to film z roku 1968.

AUTOR: RUFUS

 
 


:: GALERIA ::