KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
A Nightmare On Elm Street

:: REŻYSERIA ::
Wes Craven

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1984

:: CZAS TRWANIA ::
91 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Robert Englund,
Heather Langenkamp,
John Saxon

:: DŹWIĘK ::
 DD 5.1 & DD 2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Brak

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 6/6

 


:: KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW ::

 

Grupa nastolatków z ulicy Wiązów cierpi z powodu tego samego koszmaru: śni im się człowiek z okrutnie poparzoną twarzą, w starym, brudnym zielono-czerwonym swetrze i kapeluszu. Na ręce nosi rękawicę z nożami. Gdy jedno z nich zostaje zamordowane podczas snu, Nancy zaczyna rozumieć, że musi pokonać swój strach i nie może sobie pozwolić na sen w przeciwnym razie zostanie kolejną ofiarą. Odkrywa również, że demon z jej snów jest zmarłym zabójcą dzieci, a jego imię to Freddy Krueger, który ponadto mieszkał na tej samej ulicy, co ona. Został zabity przez rodziców zmarłych dzieci i teraz powrócił, aby zebrać krwawe żniwo. Rozpoczyna się śmiertelna rozgrywka, w której stawką jest nie tylko życie jej, ale także pozostałych ludzi na ulicy Wiązów.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz jaki przedstawia nam to wydanie DVD zapisany jest w formacie anamorficznym 16:9. Wykonany jest na przyzwoitym poziomie i bardzo mnie to cieszy. Nie zauważyłem żadnych anomalii w obrazie. Działa on płynnie i bez zakłóceń. Nie byłem w stanie zauważyć zbytnich błędów, więc jestem zdania, że jest to kawał solidnej roboty ze strony producentów. Poza tym, że jest to jeden z moich ulubionych filmów to nikogo nie zaskoczy wystawiona mu ocena. Polecam!!!!!

W opcjach dźwięku mamy do wyboru format Dolby Digital w dwóch wersjach, czyli 5.1 oraz 2.0. Jest on dostępny tylko w języku angielskim, jako, że mam wydanie sprowadzane zza granicy. Co poza tym… przede wszystkim świetna muzyka, którą praktycznie słyszał każdy kto ogląda horrory i zna serię "Koszmarów Z Ulicy Wiązów". Ponadto dialogi, choć po angielsku są doskonale zrozumiałe i nie uświadczymy tu żadnego bełkotu czy czegoś w tym stylu, a dźwięk został solidnie zreamsterowany, czyli znacznie poprawiony względem wersji oryginalnej. Co tu dużo pisać 6 z plusem i już.


:: MENU / DODATKI ::

Menu także jest wykonane na dobrym poziomie tak jak się tego zresztą spodziewałem. Żadnych sztywnych zdjęć z filmu itp. Wszystko ruchome, świetnie wkomponowane wstawki z filmu, a rękawica przecinająca płótno jak na początku filmu robi piorunujące wrażenie. Oczywiście wszystko oprawione odpowiednią muzyczką. Do wyboru mamy to, co praktycznie w każdym menu a mianowicie: wybór scen, opcje audio i dodatki. Super.

I tu również jestem mile zaskoczony, bo dodatków sporo. Oto one: Jump To A Nightmare, Cast And Crew, Commentary, Documentary Vignettes, Original Trailer. Jak widać jest w czym wybierać i co pooglądać. Naprawdę godne polecenia wydawnictwo.

"Koszmar Z Ulicy Wiązów" jak pisałem wyżej jest jednym z moich ulubionych horrorów, a jako, że jest on ciężko dostępny w Polsce czyni on konkretną perełkę w kolekcji każdego, kto go posiada. Oglądając go pierwszy raz miałem niezłego stracha i na zawsze pozostanie on jednym z najlepszych horrorów wszechczasów w moim mniemaniu.

AUTOR: RADIEL

 
 


:: GALERIA ::