NOC ŻYWYCH TRUPÓW 2007 (REMAKE) (3D)  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Night Of The Living Dead

:: REŻYSERIA ::
Jeff Broadstreet

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
80 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Brianna Brown,
Joshua Desroches,
Johanna Black...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
3D - 16:9 (1.78:1)
2D - 4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
2 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


::
NOC ŻYWYCH TRUPÓW 2007 (REMAKE) (3D) ::

 

Remake legendarnego filmu George'a Romero.

Barbara wraz z bratem spóźniają się na pogrzeb ciotki. Nagle zostają zaatakowani przez zombie. Z opresji ratuje ich Ben - miejscowy student. Wszyscy udają się do pobliskiej farmy, gdzie usiłują odeprzeć ataki żywych trupów. Rozpoczyna się walka o przetrwanie...

Film wydany w dwóch wersjach - w wersji 2D i w wersji 3D z dołączonymi specjalnymi okularami.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na dobrym poziomie. W wersji 2D, widoczna jest ziarnica, do której można się przyzwyczaić i po chwilowych oglądaniu nie zwracamy na nią uwagi. Czasami również widoczne będą smugi, czyli zbyt duże nasycenie kolorów, co w ostateczności powoduje rozmywanie się pasteli. Trochę zdziwiłem się formatem obrazu w wersji 2D, ponieważ jest to 4:3, co kojarzy mi się z produkcją dla telewizji. Co innego w wersji 3D, obraz zapisany jest w formacie 16:9 oraz 1.78:1, w tej wersji film ogląda się o niebo lepiej. Dodatkowo do pakietu załączone są okulary 3D, zachęcam oglądać film w tej wersji, ponieważ jest ona zrobiona po prostu świetnie, a wersja 2D jest dodana jako bonus.

Dźwięk klasycznie zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej oraz z lektorem. Akurat w tej opcji ciężko znaleźć jakieś minusy, po prostu one nie istnieją. Linia melodyczna nagrana jest wyśmienicie, wszystkie nawet najmniejsze szmery przetworzone przez kino domowe potrafią przerazić. Przyznam się, że oglądając ten film spotkałem mało takich momentów, ale jest ich kilka. Dźwięk charakteryzuje czystość i precyzja, co przeradza się w świetny efekt końcowy.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jak menu. Jak dla mnie nic rewelacyjnego. Na głównym planie znajduje się zombie na tle starego domu. Po prawej widnieje jedyny animowany element w postaci spływającej kropli krwi. Pozostałe opcje różnią się jedynie ułożeniem interaktywnego menu oraz tapetą i linią melodyczną. Po za tymi elementami nie dostrzegłem różnicy. Przyznam, że utwory załączone do menu prezentują się dość ciekawie i bardzo dobrze wprowadzają w klimat filmu.

Dodatków nie jest zbyt dużo, większość tych które są to podstawy każdego wydania DVD. Oto te dodatki:
- WYBÓR SCEN - opcja ułatwiająca nawigację po filmie.
- ZWIASTUN - trailler kinowy "Nocy Żywych Trupów".
- ZAPOWIEDZI - kilkanaście zwiastunów filmów, które będą dostępne w niedługim czasie w ofercie Monolith'u.
To byłoby na tyle. Nie jest tego zbyt dużo, ale cieszmy się z tego co jest. Akurat najważniejsze jest to, że film powstał w technice 3D, co sprawia, że podczas oglądania wszystko wydaje się bardziej realistyczne. Jednym słowem polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::