NOCNY POCIĄG Z MIĘSEM  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Midnight Meat Train

:: REŻYSERIA ::
Ryuhei Kitamura

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2008

:: CZAS TRWANIA ::
99 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Bradley Cooper,
Vinnie Jones,
Leslie Bibb...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1,  DTS

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: NOCNY POCIĄG Z MIĘSEM ::

 

Dłuższa wersja - nieocenzurowana!!!.
Kiedy najnowsze prace – prowokacyjne zdjęcia Nowego Jorku oraz jego mieszkańców nocą - walczącego o uznanie fotografa Leona Kaufmana zyskują zainteresowanie ze strony właścicielki jednej z czołowych galerii w mieście, zachęcony do większej śmiałości Leon postanawia ukazać ciemną stronę ludzkiej natury na nadchodzącej debiutanckiej wystawie . Wierząc, że wreszcie nadał swojej karierze właściwy tor, Leon rozpoczyna obsesyjne poszukiwania brudnych historii, które naprowadzają go na ślad seryjnego mordercy o imieniu Mahogany. Mahogany śledzi nocnych pasażerów metra a następnie dokonuje na nich makabrycznego mordu. Nieodparta fascynacja Mahoganym ściąga Leona, oraz jego poważnie zaniepokojoną dziewczynę Mayę stopniowo coraz głębiej pod powierzchnię ziemi, zwabiając ich ostatecznie w prawdziwą otchłań zła.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany został w oryginalnych kinowych proporcjach, czyli 2.35:1. Podczas oglądania natkniecie się jedynie na mały, ale nikomu nie wadzący minus, jakim jest ziarnica obrazu. Kontrast wywiązuje się ze swojej roli, dzięki czemu nie dochodzi do sytuacji, w których nie będziecie w stanie czegoś dostrzec. Kolorystyka również nie zawodzi, nie powstają dziwne zamglenia, smugi i inne defekty obrazu. Wizja współgra wraz z linią melodyczną i ani razu któryś z tych elementów nie będzie uciekał drugiemu.

Linia melodyczna zapisana jest w trzech formatach, oczywiście każdy pozbawiony jest jakichkolwiek wad. Dwa pierwsze z wymienianych formatów to Dolby Digital 5.1 w wersji oryginalnej i polskiej z lektorem. Jak już wcześniej wspomniałem nie posiadają one żadnych wad. Dźwięk jest czysty, wszystko jest słyszalne i nic Wam nie umknie. Trzecim formatem jest DTS w języku oryginalnym. Jest to nowszy dźwięk, a zarazem lepszy jakościowo, jednak podczas odtwarzania na słabym sprzęcie nie doświadczycie żadnej różnicy.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zbudowane jest w dość oryginalny, a zarazem prosty sposób. Na głównym planie widzimy seryjnego mordercę, a tuż za jego plecami duży ekran, gdzie przejeżdża tytułowy pociąg. Każda opcja wygląda podobnie, jednak nie posiadają ruchomych elementów, nie wygląda to źle. Kolorystyka obraca się w mrocznym klimacie, występuje tutaj dużo czerni i fotek z filmu. Krótko piszą, menu stoi na dobrym poziomie.

Na płycie z filmem "Nocny Pociąg Z Mięsem" dystrybutor dołączył ciekawe dodatki, które na pewno spodobają się większości posiadaczy. Są to:
- wypowiedzi aktorów i twórców,
- reklamy TV,
- zwiastun kinowy,
- sylwetki aktorów i twórców,
- zwiastuny innych filmów,
- inne DVD,
- Vision Music.
Nie powinniście czuć się zażenowani po kupnie tego filmu. Nie dość, że jest to wydanie z wersją nieocenzurowaną to jeszcze jest ono bardzo dobrze wydane.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::