NON-STOP  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Non-stop

:: REŻYSERIA ::
Jaume Collet-Serra

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2014

:: CZAS TRWANIA ::
102 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Liam Neeson,
Julianne Moore,
Linus Roache...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: NON-STOP ::

 

Agent rządowy Billa Marks ma za zadanie bronić bezpieczeństwa pasażerów linii lotniczych. Nie znosi latać, a swoją pracę traktuje jako zło konieczne. Ten transatlantycki lot z Nowego Jorku do Londynu będzie daleki od rutyny. Chwilę po starcie na szyfrowany telefon Marksa przychodzi wiadomość z żądaniem 150 milionów dolarów okupu. W przypadku odmowy co 20 minut ginąć będzie kolejny pasażer. Otoczony przez ludzi, którym z początku ufa, wliczając w to zaradną Jen (Julianne Moore), Marks musi pokonać swe wewnętrzne demony oraz użyć wszelkich zdobytych przez lata umiejętności, by opanować sytuację. 13 000 metrów nad Atlantykiem, w pędzącej z prędkością 800 km/h maszynie, rozpoczyna się gra o życie 146 podróżnych. Jeden z nich jest nieuchwytnym zabójcą…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas oglądania dostrzegłem jedynie mały efekt ziarna, który jest standardem w dzisiejszych wydaniach. Brak pikselozy oraz efektu pulsacji tła. Bardzo dobre nasycenie i jasność pasteli, co nie powoduje wypłowiałej wizji oraz nieprzyjemnego odbioru dla oczu. Brak widocznych przestojów. Wizja współgra z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk nie zawiera błędów, które uniemożliwiałyby normalny odbiór. Bardzo dobre dopasowanie linii melodycznej napędzającej specyficzny klimat.


:: MENU / DODATKI ::

Menu ułożone jest w standardowy sposób Monolit'u. Plansza główna uzbrojona jest wielki ekran oraz interaktywne menu. Dodatkowo menu wyboru scen posiada mała animację, która w małym stopniu urozmaica jej wygląd. Reszta plansz to zwykłe nieruchome tapety wraz z interaktywnym menu. Kolorystyka dobrze dopasowana, ale sam pomysł trochę oklepany. Brak problemów z nawigacją.

Na płycie oprócz standardowych dodatków, które oferuje nam Monolith, zobaczycie między innymi:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen,
- Akcja Non-Stop,
- Panika na 12 kilometrach.
Dodatkowe bonusy urozmaicają wydanie. Fabuła oraz wykonanie to wielki plus. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::