OBECNOŚĆ 2  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Conjuring 2

:: REŻYSERIA ::
James Wan

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2016

:: CZAS TRWANIA ::
128 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Vera Farmiga,
Patrick Wilson,
Frances O'Connor...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2 ; 4 ; 5

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5,5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: OBECNOŚĆ 2 ::

 

Kontynuacja hitu kinowego Jamesa Wana. Nominowana do Oscara® Vera Farmiga oraz Patrick Wilson ponownie wcielają się w role Lorraine i Eda Warrenów. Tym razem badacze będą chcieli pomóc samotnej matce wychowującej czwórkę dzieci w domu nawiedzanym przez duchy. Nawiedzenie z Enfield to jeden z najlepiej udokumentowanych przypadków paranormalnych. Poznaj prawdę kryjącą się za tymi wydarzeniami.

 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas projekcji natkniecie się tylko na małą ziarnice obrazu, która nie przeszkadza w odbiorze filmu. Jest ona bardziej widoczna w scenach w półmroku, ale nie ma jakiejś tragedii - standard, który znajdziecie na każdym wydaniu DVD. Świetna kolorystyka o żywych barwach. Brak pikselozy, czy innych zabrudzeń wizji. Obraz działa płynnie i nie dochodzi do zatrzymań.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Dodatkowo wydawca postanowił zamieścić wersję węgierską, również w DD 5.1. Nie zabrakło wersji dla niesłyszących, jednak tylko w języku angielskim. Podczas oglądania nie uświadczycie żadnych błędów, które przeszkadzałyby w odbiorze filmu. Świetna linia dźwiękowa, potrafi wielokrotnie dać o sobie znać i podnieść nas z fotela. Dzięki niej ma się ciary na plecach. Linia melodyczna współgra z obrazem. Nie zacina się.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na słabym poziomie. Nie wiem, dlaczego Galapagos nie przykłada się do tworzenia ciekawego menu. Jedynie główna plansza posiada motyw nawiązujący z jakiego filmu pochodzi wydanie, bez tego moglibyśmy nie wiedzieć. Goła tapeta i podkład dźwiękowy pasują do klimatu, wprowadzając Nas w produkcję. Problemów z nawigacją na pewno nie będziecie mieli. Wszystkie opcje są czytelne i umiejscowione w widocznym miejscu. Trochę szkoda, że pozostałe opcje menu umiejscowione są na niebieskim tle. 

Na płycie znalazło się bardzo mało dodatków. Wydawca odpuścił nawet zwiastuny filmów. Do wyboru mamy:
- wybór języka,
- sceny niewykorzystane - niezły dodatek trwający około 6 minut. Sceny te nie znalazły się w filmie, jednak i bez tego czas produkcji jest imponujący, jak na dzisiejsze horrory.
Wydaje mi się, że wydanie to spełnia najważniejsze standardy, którymi kierujemy się podczas wybierania DVD. Trochę szkoda, że menu jest słabe, ale to tylko jeden taki element. Mi ze swojej strony zostaje tylko polecić. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::