OBJAWIENIE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Daughter of God

:: REŻYSERIA ::
Declan Dale

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2015

:: CZAS TRWANIA ::
97 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Keanu Reeves,
Ana de Armas,
Mira Sorvino...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 3,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: OBJAWIENIE ::

 

Nowojorski detektyw Scott Galban (Keanu Reeves) prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa swojego długoletniego partnera. Odkrywa, że był on zamieszany w szantaż i prawdopodobnie właśnie dlatego zginął. Próbując rozwikłać sprawę, Galban wchodzi w coraz głębszą relację z wdową po partnerze (Mira Sorvino). Jednak kluczem do rozwiązania może być młoda kobieta (Ana de Armas). Czy jej tajemnicze wizje naprowadzą Galbana na trop mordercy?:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Nie obyło się bez udziału ziarnicy obrazy, która w tym wypadku nie uprzykrza nam projekcji. Kolorystyka o dobrze nasyconych barwach, nie jest wypłowiała. Sceny w półmroku dobrze radzą sobie z przejściami i nie doświadczycie mieniącego się tła oraz pikselozy. Brak jest również innego rodzaju zabrudzeń ekranu, które potrafią uprzykrzyć życie - śnieg, pasy, czy też inne paprochy. Obraz jest ostry i świetnie współgra z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Podczas oglądania nie zauważyłem żadnych niedoskonałości, które wpływają niekorzystnie na odbiór produkcji. Dźwięk stanowi główny trzon filmu, przez co trzeba oglądać go przy odpowiedniej głośności, w innym wypadku nie ma sensu. Linia melodyczna współgra z obrazem. Nie zacina się.  


:: MENU / DODATKI ::

Już dawno nie wiedziałem podobnego menu. Stylizowane jest na stare, dobre produkcje, gdzie królowała prostota i łatwość w nawigacji. Plansza główna zaopatrzona jest w mały ekran, usytuowany w prawej części menu. Resztę stanowią nieruchome elementy z interaktywnym menu. Przechodząc do poszczególnych opcji, zmieniają sie tapety oraz podkład dźwiękowy, co teraz jest rzadkością. Odpowiednio dobrana kolorystyka, w ciemnych odcieniach połączona z dość oryginalną muzyką, tworzą specyficzny klimat.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki od Monolithu, która nie do końca uszczęśliwią wszystkich. Oto one:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
"Objawienie" to specyficzny film, który nie wszystkim przypadnie do gustu. Wydania stoi na dobrym poziomie, więc nie ma żadnych przeciwności, aby nie zobaczyć tej produkcji. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::