OCALENI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Passengers

:: REŻYSERIA ::
Rodrigo García

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA, Kanada

:: ROK PRODUKCJI ::
2008

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Anne Hathaway,
Patrick Wilson,
David Morse...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: OCALENI ::

 

Młoda pani psycholog Claire Summers (Anne Hathaway) opiekuje się kilkoma ocalałymi z katastrofy lotniczej pasażerami. Między nią a jednym z podopiecznych, tajemniczym Erickiem (Patrick Wilson), tworzy się wyjątkowa więź, wykraczająca poza ramy profesjonalnych kontaktów. Podczas spotkań z pacjentami wychodzą na jaw pewne niewygodne dla linii lotniczych fakty, a po pewnym czasie niedoszłe ofiary katastrofy zaczynają znikać w niejasnych okolicznościach. Claire chce za wszelką cenę rozwiązać zagadkę, kluczem do której wydaje się być Eric.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, co jest dzisiejszym standardem. Ziarnica obrazu jest jednym błędem, który dostrzegłem, jednak jest tak mało widoczna, że nie przywiązuje się do niej większej wagi. Bardzo dobra płynność obrazu, dzięki której nie dochodzi do powstawania zanieczyszczeń na wizji, mowa o mieszaniu się kolorów, czy też powstawania zamgleń. Brak pikselozy.

Linia melodyczna jak zwykle jest jednym z najlepszych elementów każdego wydania DVD. Ścieżka dźwiękowa została zapisana w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej z lektorem. Podczas oglądania nie natkniecie się na jakiekolwiek błędy, których winowajcom byłby wydawca. Wszystkie dźwięki są bardzo dobrze słyszalne, dlatego też nic nie umknie Waszej uwadze.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zbudowane jest w prosty i przyjemny dla oka sposób. Mamy tutaj dużo ciemnych kolorów, przez co menu nabiera mrocznego klimatu. Dodatkowo nastroju dodaje podkład muzyczny. Dwie opcje, czyli menu główne i wybór scen, posiadają animowane elementy, jednak według mnie, nie dodaje to żadnego uroku, jest to i już. Fotografie, które znalazły się na tle, to tapety z filmu i oczywiście wybrano te ciekawsze, żeby zachęcić widza do obejrzenia filmu.

Monolith postarał się o dość dobre wydanie DVD, z całkiem solidną ilością dodatków. Nie jest to zwykła podstawa, ponieważ dołożono coś z planu i kilka wywiadów. Oto co znajdziecie na płycie:
- wybór scen,
- zwiastun,
- dziesięć wywiadów,
- z planu,
- zapowiedzi.
Bardzo dobre wydanie DVD. Wszystkie opcje stoją na dobrym poziomie i tylko w małym stopniu można mieć tutaj zastrzeżenia. Polecam!

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::