OCEAN STRACHU 2  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Open Water 2: Adrift

:: REŻYSERIA ::
Hans Horn

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Niemcy

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Susan May Pratt,
Richard Speight,
Eric Dane...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
2.35:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: OCEAN STRACHU 2 ::

 

Szóstka znajomych z czasów szkolnych wypływa luksusowym jachtem daleko w głąb morza, aby tam uczcić urodziny jednego z przyjaciół. Beztroski relaks upływa im na zabawie i kąpielach w promieniach słońca. W pewnym momencie wszyscy skaczą do wody. Dopiero po dłuższej chwili orientują się, że nie wystawili za burtę drabinki, po której mogliby wejść na pokład. Na jachcie pozostaje tylko małe dziecko jednej z par, nie będące w stanie w żaden sposób im pomóc. Coraz bardziej przerażeni imprezowicze dryfują wokół statku, wiele kilometrów od najbliższego brzegu. Wyczerpani, próbują za wszelką cenę utrzymać się na powierzchni, ale panika i zmęczenie coraz mocniej dają o sobie znać...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w kinowych proporcjach, czyli 2.35:1, jednak film nigdy nie ukazał się na wielkim ekranie. Nie posiada on wielu minusów, ja akurat wychwyciłem tylko jeden, a mowa jest tutaj o efekcie ziarna, który niezbyt przeszkadza w odbiorze. Kolorystyka wraz z kontrastem znakomicie komponują się i tworzą bardzo dobra jakość. Nie dochodzi również do zatrzymywania obrazu.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej. Podczas oglądania nie dostrzegłem jakichkolwiek minusów, które w znaczący sposób mogłyby wpłynąć na jakość odtwarzania i oglądania. Brak szumów, trzasków, wszystkie dźwięki są bardzo dobrze słyszalne.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobiono dość ciekawie, ponieważ główna plansza w całości wykonana jest postaci animowanej, a mianowicie, widoczne na screenie morze jest w całości ruchome. Dodatkowo towarzyszy mu podkład dźwiękowy. Interaktywne menu. Jednak wszystkie opcje zrobione są na jedno kopyto więc po zobaczeniu głównej planszy będziecie wiedzieli co was dalej czeka.

Dodatków za wiele nie ma, jednak nie jest aż tak źle. Na płycie znajdują się:
- WYBÓR SCEN - szybki dostęp do poszczególnych scen, na które podzielony jest film.
- O FILMIE - dwudziesto minutowy reportaż z planu, wypowiedzi aktorów i twórców.
- ZWIASTUN - kinowy trailler "Ocean Strach 2".
Nie jest to imponująca ilość bonusów, ale przynajmniej jest tutaj coś więcej, niż w standardzie. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::