OD ZMIERZCHU DO ŚWITU 3: CÓRKA KATA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
From Dust Till Dawn 3

:: REŻYSERIA ::
P.J. Pesce

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2000

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Marco Leonardi,
Micheal Parks,
Sonia Braga

:: DŹWIĘK ::
DD 2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 2,5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 2,5/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 3/6

 


:: OD ZMIERZCHU DO ŚWITU 3: CÓRKA KATA ::

 

Madrid - bezwzględny morderca, ucieka z rąk kata porywając jego córkę Esmeraldę. Przemierza pustkowia Meksyku w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Tuż przed zmrokiem znajduje bar. Jednak Madrid nie jest tu bezpieczny, ojciec Esmeraldy wraz z garstką żołnierzy podążają tuż za nim. Gdy zapada zmrok, życie w barze nabiera innego tempa. Okazuje się, że Mardid i jego kompani muszą zawrzeć przymierze z ojcem Esmeraldy. W barze dochodzi do konfrontacji ludzi i wampirów...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz 4:3 nie jest zbyt mile widziany na płytach DVD. Rozciągnięty po brzegi przypomina bardziej produkcje telewizyjne i nisko budżetowe, nie zbyt nadaje się, aby przedstawiać go na jakimkolwiek wydaniu DVD. Ale po za tym nie dopatrzyłem się jakichkolwiek uszczerbków w obrazie. Brak załamać w formie pikselowatych kwadracików. Dobra ostrość. Ciekawe rozwiązania kolorystyczne, oczywiście w przewadze dużo ciemnych pasteli.

Dźwięk jest jednym z najgorszych elementów wydania. Choć jego format to Dolby Digital, to jednak jego wersja jest zbyt stara - 2.0. Posiadacze kin domowych mogą zapomnieć o optymalnym wykorzystaniu swoich sprzętów, by czuć strach w każdej minucie filmu. Bardzo dobrym dodatkiem jest umieszczenie lektora polskiego, który uszczęśliwi ludzi nie lubiących czytać napisów. Jednak podczas oglądania nie można narzekać, wszystkie nawet najdrobniejsze dźwięki są dobrze słyszalne.


:: MENU / DODATKI ::

Menu to kompozycja nieruchomej tapety, animowanych ogni (tylko menu główne) oraz przeciętnej muzyki słyszalnej w tle. Nic dodać nic ująć. Menu główne zostało zaprojektowane najlepiej, po za schematycznym szablonem dodano tam element ruchomy w postaci ognia. Wchodząc w kolejne opcje menu jest tylko gorzej. Ale nie ma się co dziwić, film nie okazał się jakimś wielkim sukcesem, dlatego nie było sensu ładować w niego furę pieniędzy, aby to wydanie DVD wyglądało na ekskluzywne.

Jak zawsze najwięcej pytań dotyczy dodatków, czy w końcu doczekamy się jakiś konkretów, które zaskoczą nas swoją wartościowością i wykonaniem. "Od Zmierzchu Do Świtu 3" nie oferuje zbyt dużej ilości dodatków. Oto one: zwiastun kinowy, sylwetki aktorów i twórców, zwiastuny innych filmów DVD, inne DVD. Praktycznie to standard jaki ostatnio zostaje zamieszczony na płytach, nie ma się co dziwić, że coraz ciężej dostać porządne wydanie DVD.

"Od Zmierzchu Do Świtu 3" to produkcja, o której nie było rozgłosu. Film wyszedł jedynie na kasetach VHS i płytach DVD. Nie ma się co dziwić. Film był bardziej śmieszny niż straszny. Kilka ciekawych scen w końcówce to nie wszystko. Film musi interesować od początku do końca, a tutaj tego nie doświadczymy.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::