ODMIEŃCY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Freaks

:: REŻYSERIA ::
Zach Lipovsky,
Adam B. Stein

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2018

:: CZAS TRWANIA ::
101 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Emile Hirsch,
Bruce Dern,
Grace Park...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: ODMIEŃCY ::

 

Ameryka w niedalekiej przyszłości. Siedmioletnia Chloe wychowuje się zamknięta w zrujnowanym domu na przedmieściach. Jej ojciec (Emile Hirsch) ma bzika na punkcie bezpieczeństwa i kategorycznie zabrania dziewczynce nie tylko wychodzenia na zewnątrz, ale nawet podchodzenia do zabitych deskami okien. Czy jest paranoikiem czy też za progiem rzeczywiście czai się śmiertelne niebezpieczeństwo? Pewnego dnia, zwabiona muzyką z ciężarówki z lodami, Chloe decyduje się to sprawdzić. Sprzedawca zaprasza dziewczynkę do wnętrza ciężarówki obiecując, że zawiezie ją na spotkanie ze zmarłą dawno temu mamą. Kto i dlaczego zagraża Chloe i jej ojcu?

[OPIS WYDAWCY]


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas oglądania wizja radzi sobie całkiem nieźle. Natknąłem się jedynie na jeden mały mankament, jakim jest ziarnica obrazu. Zjawisko to jest małe, więc nawet niezauważalne. Ładnie wyglądają sceny w półmroku, gdzie kolorystyka jest odpowiednio nasycona, a czerń niewypłowiała. Dodatkowo nie zauważyłem pikselozy, czy załamywania się drugiego planu. Obraz działa płynnie i nie zacina się. Współgra również z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej z lektorem. Film ten jest połączeniem mrocznego thrillera oraz SF. Kluczową rolę odgrywa ścieżka dźwiękowa, jak również efekty dźwiękowe. Produkcja w poprawny sposób kreuje klimat, który z każdą minutą staje się coraz cięższy, a za to mroczniejszy. Nie brakuje scen, gdzie będzie można poczuć ten lekki dreszczyk emocji, który dodatkowo spotęguje linia melodyczna.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest trochę dziwne. Mimo, że jest stworzone całkowicie, jako animacja, to mam do niego małą obiekcję. Podzielone jest one na dwie sekcje, w których widzimy Chloe i w każdej z nich, obraz został wystylizowany, jakby się przycinał. Może to ciekawie wygląda, ale nie dla mnie. Interaktywne menu zamieszczono na standardowej wysokości, gdzie po najechaniu na opcje zostają one podświetlone. Jest ich mało i w każdej podkategorii wygląda identycznie, więc problemów z poruszaniem na pewno nie będziecie mieli. Nie brakuje podkładu muzyczne, który urozmaica pobyt, czy też przeglądaganie poszczególnych opcji.

Dodatki to zwykły standard. Od wydawcy dostajemy zupełne minimum. Oto co znajdziecie na płycie:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen.
Mimo słabych bonusów otrzymujemy dość dobrze wyglądające wydanie, a co najważniejsze film również jest niezły. Bez problemów mogę polecić tą produkcję.

AUTOR: MICHAŁ N.

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::