OGRÓD  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Garden

:: REŻYSERIA ::
Don Michael Paul 

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
92 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Claudia Christian,
David Forline,
Adam Taylor Gordon...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
(anamorficzny)

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: OGRÓD ::

 

Przerażający horror o małym chłopcu, w którego umyśle toczy się ostateczna walka dobra ze złem. Jack ma 10 lat i uważany jest za wyjątkowo wrażliwe dziecko. Początkowo nikt więc nie przejmuje się jego dziwnymi, krwawymi wizjami, które dokumentuje rysunkami. Wkrótce jednak okazuje się, że wizje Jacka zaczynają przenosić się do realnego świata, a otaczający go ludzie giną w dziwnych okolicznościach.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Czy widziałeś kiedyś obraz bez zakłóceń? Jeśli nie to teraz masz szanse. "Ogród" wydany przez Vision na DVD, jest praktycznie jednym z lepszych wydań jakie widziałem do tej pory, oczywiście mowa tutaj o obrazie. Nie istnieją pikselowate kwadraciki, świetna ostrość, znakomicie dobrane kolory, brak zamgleń oraz innych nieczystości. Oczywiście obraz zapisany jest w formacie 16:9, co poprawia dodatkowo jakość oglądania. Nie dostrzegłem jakichkolwiek minusów, więc nie będę opisywał poszczególnych plusów, bo to nie ma większego sensu. Wierzcie mi na słowo, obraz jest świetny.

Dźwięk zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1, oczywiście w obydwu wersjach, w oryginalnej i z lektorem. Bardzo dobrze skomponowana ścieżka dźwiękowa, umie dać w kość i podnieść adrenalinę. Świetnie słyszalne dialogi, jak również pozostałe dźwięki w tle. Praktycznie nie można nic zarzucić, po za wersją z lektorem. Jak zawsze głos lektora może tłumić dźwięki słyszalne w tle, ale jak się chce oglądać w tej wersji, to musimy się z tym liczyć. Po za tym wszystko stoi na najwyższym poziomie.


:: MENU / DODATKI ::

Menu obsadzone jest w pastelach czerni, granatu oraz bieli. Daje to niezłe połączenie, które odzwierciedla mroczny klimat filmu. Świetne dopasowane elementy tła, uzupełniają się nawzajem. Dodatkowo dochodzą ruchome elementy, takie jak chmury, światła oraz animowany tytuł filmu. Oczywiście nie zabraknie podkładu muzycznego do poszczególnych opcji w menu, kilka utworów dość dobrze pasują do klimatu, w którym stworzone jest menu. Podoba mi się, że podkłady graficzne w każdej z opcji są inne, przedstawiają inne osoby i sceny.

Dodatków nie jest zbyt wiele, jest ich pięć. Jednak na większą uwagę zasługują zwiastuny innych filmów, ponieważ jest ich bardzo dużo, ale po kolei. Oto dodatki zamieszczone na płycie:
- zwiastun kinowy - jest to zwiastun "Ogrodu", nie oglądajcie go przed projekcją filmu, ponieważ nie oddaje całego klimatu przedstawionego w filmie.
- sylwetki aktorów i twórców - tutaj trochę się rozczarowałem, ponieważ zamieszczono tylko dwie sylwetki: Lance Henriksen oraz Sean Young.
- zwiastuny innych filmów - pokaźna liczba zwiastunów, bo jest ich aż dwadzieścia jeden. Jak to mówią do wyboru, do koloru.
- inne DVD - najkrócej mówiąc, jest to katalog filmów z Vision.
- Vision Music - katalog muzyczny Vision.
Jak widać dodatków nie jest za wiele, ale przynajmniej zwiastuny wynagradzają nam brak innych dodatków.


AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::