OKO  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Gin gwai

:: REŻYSERIA ::
Oxide Pang Chun,
Danny Pang

:: JĘZYK ::
chiński tajski

:: PRODUKCJA ::
Hongkong, Singapur, Wielka Brytania, Tajlandia

:: ROK PRODUKCJI ::
2002

:: CZAS TRWANIA ::
99 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Angelica Lee Sum-Kit,
Chutcha Rujinanon,
Pierre Png...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DTS

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
0

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 

 


:: OKO ::

 

W Hongkongu mieszka 20-letnia dziewczyna o imieniu Mun. Od drugiego roku życia jest niewidoma. Po 18 latach, ma szansę rozpocząć normalne życie. Zostaje poddana operacji przeszczepu rogówki. Stopniowo odzyskuje wzrok. Jednak to, co widzi jest przerażające… Dziwne, niewyjaśnione rzeczy, których inni nie dostrzegają… Ciąży na niej klątwa dawcy rogówki - młodej dziewczyny o imieniu Ling. Ona także widziała podobne rzeczy. Mun stara się odkryć tajemnicę ciążącej na niej klątwy…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Mimo tak wysokiej rozwiniętej technice obraz dalej posiada małe defekty. Nieodłącznym takim elementem jest ziarnica obrazu, która mimo, że występuje nie utrudnia oglądania filmu. Po za tym jednym mankamentem nie dostrzegłem innych. Dzięki kontrastowi wszystkie szczegóły są bardzo dobrze widzialne. Również nie tworzą się zamglenia, czy nakładanie się kolorów na siebie.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1 (wersja oryginalna, jak i z lektorem), dodatkowo na płycie możecie znaleźć ścieżkę w DTS. Podczas oglądania nie natknąłem się na błędy, które w znaczący sposób utrudniałyby projekcję. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne, a przy zastosowaniu kina domowego będziecie mogli się kilkakrotnie przestraszyć.


:: MENU / DODATKI ::

Przykro mi to stwierdzić, ale menu nie prezentuje się dość dobrze. Jest ono zbudowane w prosty i przejrzysty sposób, jednak charakteryzuje je monotonia i jednolitość, a powinno być zupełnie inaczej. Brak jest tutaj tego czegoś, co mogłoby nacieszyć oko. Menu to zwykłe tapety, do których dołączono podkład muzyczny, a w dodatku nie znajdziecie tutaj animowanych elementów, które urozmaicałyby całe wydanie.

Dodatki są już mocniejszym ogniwem wydania. Po pierwsze płyta znajduje się w metalowym pudełku, które może być niezłym dodatkiem dla koneserów. Na płycie znajdują się praktycznie dwa dodatki, mowa tutaj o wywiadach trwających około dziesięciu minut oraz o zwiastunach filmowych, w tym trailera "Oka". Ogólnie rzecz biorąc, jest to wydanie DVD stojące na dość dobrym poziomie, więc nie powinniście się niczym przejmować.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::