OLDBOY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Oldboy

:: REŻYSERIA ::
Park Chan-wook

:: JĘZYK ::
Koreański

:: PRODUKCJA ::
???

:: ROK PRODUKCJI ::
2003

:: CZAS TRWANIA ::
119 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Choi Min-sik,
Yoo Ji-tae,
Gang Hye-jung...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS-ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: OLDBOY ::

 

Thriller uznawany za arcydzieło gatunku, a jednocześnie jeden z najlepszych przebojów azjatyckiego kina ostatnich lat. W rolach głównych: znany z filmów Wong Kar-wela Tony Leung ("Spragnieni Miłości") oraz Andy Lau ("Dom Latających Sztyletów"). Koncepcję wizualną filmu opracował słynny operator Christopher Doyle ("Hero", "Spragnieni Miłości"). W 2006 roku do kin trafi amerykański remake "Infernal Affairs" w reżyserii MArtina Scorsese z Leonardo di Caprio, Mattem Damonem i Jackiem Nicholsonem w rolach głównych...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Z obrazem jest różnie, za zwyczaj stoi na dobrym poziomie. Dostrzegłem dwa minusy, a mowa tutaj o ziarnicy i nieostrych elementach w tle, ale to nie jest już wina wydawcy. Po za tymi elementami nie ma negatywnych rzeczy, które w rażący sposób odtrącałyby od oglądania. Kolorystyka jest dobrze dobra, również ostrość elementów w pierwszym planie jest bez zarzutu. Obraz współgra wraz z linią melodyczną, a jego format to 16:9.

Dźwięk zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej jak i z lektorem, na płycie znajduje się również DTS-ES. Nie dostrzegłem jakichkolwiek zakłóceń, jedynym które tutaj występuje jest zmiana warstwy, ale dla mnie nie  jest to minus. Wszystkie elementy są znakomicie słyszalne, nawet najmniejsze szmery czasami potrafią dać w kość. Jest to najlepszy element tego wydania DVD, jak w większości wydań, dźwięk to kluczowy element filmu po za obrazem. Linia melodyczna idzie w parze z obrazem. Nie doświadczymy przestojów dźwięku, czy też jego zacinania.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stworzone jest bardzo dobrze. Świetny dobór różnych odcieni zieleni, świetnie pasuje do całokształtu filmu. W każdej opcji umieszczono jakiś ruchomy element widoczny w tle. Trochę zawiodłem się na linii melodycznej, ale nie pod względem wykonania, tylko chodzi mi o to, że w każdej opcji znajduje się ten sam kawałek. Najciekawiej stworzono menu główne, które najlepiej oddaje klimat.

Dodatków nie ma tutaj zbyt wiele, są to standardowe bonusy, które można znaleźć na każdym wydaniu DVD. Oto te dodatki:
- WYBÓR SCEN - bezpośredni dostęp do szesnastu scen.
- ZWIASTUNY - na płycie zamieszczono sześć zwiastunów GutekFilm oraz MayFly.
Bardzo mała ilość dodatków nie przesądza o tym wydania DVD, ponieważ reszta elementów stoi na bardzo dobrym poziomie.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::