ONI ŻYJĄ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
They Live

:: REŻYSERIA ::
John Carpenter

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1988

:: CZAS TRWANIA ::
91 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Roddy Piper,
Keith David,
Meg Foster...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 ; 2.35:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 

 


:: ONI ŻYJĄ ::

 

Przybysze z obcej planety wcielając się w postaci szanowanych biznesmenów okupują miasto. Za pomocą ukrytych sygnałów chcą przekształcić ludzi w bezwolnychh konsumentów. Jedynie przez specjalne okulary Nada (Roddy Piper) można zobaczyć kim są naprawdę "zacni" mieszkańcy. Nad podejmuje walkę z przybyszami z innego świata...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Jak przystało na znakomite wydanie QDVD, obraz jest bardzo dobry. Ani na chwilę nie posiada jakichkolwiek zakłóceń w postaci pikselozy, czy też ziarnicy. Kolor i ostrość znakomicie dopasowane. Również parametry obrazu pozytywnie wpływają na jakość oglądania, mowa tutaj o 16:9 i 2.35:1. Obraz współgra wraz z dźwiękiem. Jedynie podczas zmiany warstwy może nastąpić chwilowy przestój obrazu. Po za tym nie dopatrzyłem się innych minusów. Krótko mówiąc, obraz jest najwyższej klasy pod względem jakości.

Dźwięk zapisany jest w najwyższej klasy formacie, a mowa tutaj o Dolby Digital 5.1 (wersja oryginalna oraz z lektorem), a także w DTS (oryginalna). Nie ma tutaj mowy o jakichkolwiek poślizgnięciach, wszystko stoi na najwyższym poziomie. Nie ma momentów, w których domyślmy się co tak na prawdę słyszymy. Jedynie podczas zmiany warstwy może nastąpić chwilowy przestój, ale nie jest to wadą.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wygląda trochę staroświecko, jednak spowodowane jest to klimatem i tematyką filmu. Patrząc sie na nie stwierdzam w stu procentach, że po oglądnięciu filmu będziecie uważać tak samo jak ja. Zastosowano tutaj dość ciekawe przejścia między opcjami, są to zakłócenia jakich możemy doświadczyć podczas oglądania telewizora. Dodatkowym atutem jest na pewno podkład muzyczny, który został żywcem wyciągnięty z soundtracku, który również skomponował Carpenter. Jedynie menu główne posiada ruchome elementy, jest to antena satelitarna oraz urywki z filmu, które możemy zobaczyć w tak zwanym ekraniku. Lista opcji do wyboru została stworzona w sposób interaktywny, co teraz jest standardem.

Dobre wydanie QDVD musi zawierać kilka ciekawych bonusów. Tak jest i tutaj, a są to:
- "ONI ŻYJĄ" JAK POWSTAŁ FILM - materiał filmowy, który przybliża główną ekipę, jak i reżysera, i ich trudy, jakie musieli włożyć podczas kręcenia filmu.
- PORTRETY FILMOWE - sylwetki dwójki głównych aktorów oraz reżysera, jest to materiał filmowy z polskim lektorem.
- SYLWETKI AKTORÓW I TWÓRCÓW - krótki tekst na temat najważniejszych ludzi tworzących ten film.
- ZWIASTUNY INNYCH FILMÓW QDVD - siedem zwiastunów filmów wydanych przez Vision.
- WYBÓR SCEN - opcja ułatwiająca nawigację po filmie.
Jak widać dodatków jest dużo, są one wartościowe. Mogłoby ich być więcej, ale cieszmy się z tego co jest, bo niektóre wydania DVD są w opłakanym stanie, a to jest świetne.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::