KRWAWA UCZTA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Crazies

:: REŻYSERIA ::
Breck Eisner

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2010

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Timothy Olyphant,
Radha Mitchell,
Danielle Panabaker...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: OPĘTANI ::

 

Podczas meczu bejsbolowego, rozgrywanego w niewielkiej miejscowości na zachodzie USA, na boisko wbiega uzbrojony w naładowaną strzelbę intruz. Celuje prosto w szeryfa Davida Duttona (Timothy Olyphant). Ten nie ma wyboru – zabija napastnika. W innej części miasteczka mężczyzna podpala swój dom, w którym wcześniej zamyka na klucz własną żonę. Stopniowo mieszkańcy zaczynają poddawać się wszechogarniającej żądzy przemocy, co w krótkim czasie prowadzi do krwawej anarchii. Armia podejmuje próbę powstrzymania epidemii, zamykając wszelkie drogi ucieczki z miasta. Dla garstki zdrowych mieszkańców oznacza to, że muszą sami stawić czoła hordzie morderców.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [1.78:1]. Nie mogło być inaczej, największym minusem tego wydania DVD jest efekt ziarna, który jest wszechobecny. Jednak jak to zawsze bywa, nie ujmuje on w dużej mierze jakości obrazu. Nie mam żadnych zastrzeżeń do kontrastu, czy też do samej kompresji na płycie. Obraz działa płynnie. Nic się nie zacina. Wizja współgra ze ścieżką dźwiękową.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Po prostu zwykłe wydanie DVD z Monolithu. Nie istnieją takie sytuacje, w których coś byście nie dosłyszeli, czy też by coś charczało, czy szumiało. Ścieżka dźwiękowa bez zastrzeżeń.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało stworzone standardowo jak w innych wydaniach Monolithu, czyli na planszy głównej mała animacja z interaktywnym menu, a w pozostałych stale tapety z bohaterami w tle. Nie zapomniano o różnorakim podkładzie dźwiękowym, który nieźle do tematyki. Kolorystyka również dobrze dobrana i nie rażąca w oczy.

Bonusy to najsłabszy elementy tego wydania DVD. Nie oszukujmy się, po prostu ich nie ma. Znajdziecie tutaj tylko standard wydawnictwa, czyli:
- zwiastun,
- zapowiedzi.
 

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::